Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Vysoká škola múzických umení v Bratislave: Čo o nej možno neviete?

Vysoká škola múzických umení v Bratislave, skrátene len VŠMU je vysoká škola, ktorú má vo svojom hľadáčiku mnoho nádejných slovenských umelcov. Aj preto,  že VŠMU má cveng, svoju históriu a mnoho úspešných absolventov, dnes už verejnosti známych hercov, tanečníkov či hudobníkov…

Chcete sa k nim zaradiť aj Vy? V tom prípade čítajte ďalej, nech o svojej vysnívanej vysokej viete všetko podstatné.

VŠMU – vysoká škola s dobrým menom

Vznik vysokej školy múzických umení v Bratislave siaha do roku 1949, pričom pričom šlo o nadviazanie na dovtedy existujúcu Hudobnú a dramatickú akadémiu pre Slovensko (HADAPS).

VŠMU je verejnou vysokou školou a v súčasnosti je tou najvyššou akreditovanou vzdelávacou, umeleckou, vedeckou a výskumnou inštitúciou v oblasti divadelného, hudobného, tanečného a filmového umenia na Slovensku, vďaka čomu sa teší veľkej priazni mnohých nádejných hercov, hudobníkov, bábkohercov, režisérov, scenáristov, ako aj umeleckých teoretikov či kritikov. Na VŠMU pôsobí aj veľa významných slovenských umelcov či teoretikov.

3 fakulty VŠMU

Vysoká škola múzických umení má tri fakulty:

- Hudobná a tanečná fakulta (HTF)

- Divadelná fakulta (DF)

- Filmová a televízna fakulta (FTF)

Každá fakulta VŠMU pravidelne usporadúva svoj medzinárodný festival. HTF - festival Orfeus, DF - festival Projekt Istropolitana a FTF - festival Áčko.

Tak čo, inšpirovali sme Vás k štúdiu tu? Nech už sa rozhodnete si podať prihlášku na akúkoľvek vysokú, veríme, že sa rozhodnete správne a štúdium bude pre Vás hračka. Ak by ale čosi, sme tu pre Vás a ochotne poradíme, pomôžeme.

Ako získať prax už počas školy?

V súčasnom konkurenčnom svete práce je získanie praxe už počas školy kľúčové pre budúcich absolventov. Firmy čoraz častejšie vyžadujú…

Praktický sprievodca študenta pred nástupom na vysokú školu

Leto medzi maturitou a začiatkom novej etapy na vysokej škole je z pohľadu študenta najdlhšie, aké mu náš školský systém pon…

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…