Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Hodnotenie študentov: Ktoré vysoké u nás sú podľa nich top?

Web Študentské financie sa pýtal študentov, ako by zhodnotili vysokú, na ktorej študujú. Hodnotiť sa mala kvalita výučby, stravovania i ubytovacích zariadení.

Tipnete si, ktorá vysoká škola na Slovensku dopadla v hodnotení najlepšie? Prinášame vám výsledky...

Najlepšia vysoká škola na Slovensku v očiach študentov

Najlepšie hodnotenou vysokou školou u nás je podľa vysokoškolákov Katolícka univerzita v Ružomberku. Za ňou nasleduje Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici a Technická univerzita v Košiciach. 
Opýtaní študenti Katolíckej univerzity hodnotili pozitívne predovšetkým pozitívny prístup vyučujúcich, ich ochotu pomáhať študentom, možnosť slobodne diskutovať o rozmanitých témach, veľa mimoškolských aktivít, celkovú atmosféru na škole, ako aj dobré vybavenie univerzitnej knižnice.

Najlepšie ubytovacie a stravovacie možnosti škôl podľa vysokoškolákov

Najlepšie hodnotenie v rámci ubytovania získala Žilinská univerzita. Študenti pozitívne hodnotia najmä stav budovy a jednoduchosť procesu získavania ubytovania.

Najlepšie hodnotené stravovanie zasa pripadlo Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave. Študenti pozitívne hodnotia chuť ponúkaných jedál, krátke čakanie v rade i hygienu v jedálni.
Tento prieskum sa realizoval online na portáli Študentské financie behom januára 2017 a zúčastnilo sa ho 992 respondentov. Do rebríčka boli zaradené iba také vysoké školy, ktoré získali v jednotlivých kategóriách minimálne 30 hodnotení.

Ktorá vysoká škola je najlepšia podľa vás a prečo?

Záver bakalárskej práce. Čo by mal obsahovať?

Záver bakalárskej práce píšu študenti vždy s miernou obavou ohľadom dosiahnutých výsledkov, ktoré nevedia správne interpretovať.…

Je predhovor v bakalárskej práci povinný?

Predhovor je jedna z častí záverečnej práce, ktorá v mnohých prácach chýba. Je predhovor povinný? Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre…

Abstrakt v bakalárskej práci: Vzor

Abstrakt bakalárskej práce je jedna z povinných kapitol tejto záverečnej práce, z ktorej majú študenti často strach. Ak neviete, čo je to abstrakt,…