Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Paneurópska vysoká škola

Pokračujeme v predstavovaní slovenských vysokých škôl, na ktorých sa podľa nás oplatí študovať. Dnes je to Paneurópska vysoká škola. Prečo práve PEVŠ?

PEVŠ – Vzdelávanie bez hraníc

Paneurópska vysoká škola – PEVŠ je súkromnou vysokou školou, ktorá sídli v Bratislave. Bola založená v roku 2004 a od svojho štartu až po súčasnosť sa profiluje ako dynamická, moderne pôsobiaca inštitúcia, kde je radosť študovať.

PEVŠ je skutočne vysoká s vysokými ambíciami. Ich cieľom je stať sa výnimočným centrom moderného vzdelávania a výskumu nielen vrámci Slovenska, ale minimálne v celej strednej Európe. A o tom, že tieto ambície nie sú márne, svedčí aj akademický zbor poskladaný z akademikov z mnohých krajín a tiež významných osobností domáceho kultúrneho i spoločenského života (okrem iných tu vyučuje aj bývalý minister vnútra SR Vladimír Palko).

Fakulty PEVŠ

V súčasnosti PEVŠ ponúka vysokoškolské vzdelávanie na 5 fakultách – Fakulte práva, Fakulte ekonómie a podnikania, Fakulte masmédií, Fakulte informatiky a Fakulte psychológie. Hrdí sa aj tým, že ako vôbec jediná súkromná vysoká škola na Slovensku má PEVŠ priznané práva doktorandského stupňa štúdia (PhD.), je teda oprávnená uskutočňovať aj rigorózne konanie, taktiež habilitačné konanie a vymenúvacie konanie profesorov.

Škola naviac disponuje moderným materiálnym a technickým vybavením.

Čo nesmie chýbať, je medzinárodná akademická spolupráca, nielen vrámci obľúbeného projektu ERASMUS. Osobitná pozornosť medzinárodnej spolupráce je venovaná spolupráci s vysokoškolskými inštitúciami v susedných krajinách, tiež v oblasti západného Balkánu, krajinách bývalého Sovietskeho zväzu, ako aj v juhovýchodnej a východnej Ázii. PEVŠ v súčasnosti spolupracuje s vyše 60 partnerskými univerzitami vrámci EÚ a ďalšími 24 partnerskými inštitúciami mimo Európy.   

Paneurópska škola pre prax

PEVŠ  je vysoká škola, ktorá kladie dôraz na prax, a preto venuje veľkú pozornosť mimoškolským aktivitám svojich študentov. Pôsobí tu Študentský klub PEVŠ, škola má vlastné rádio Like, časopis aj hokejový tím, ktorý patrí medzi lídrov v Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL).  

Tak čo, podáte si prihlášku na Paneurópsku vysokú školu?

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…