Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prihlášky na vysokú: Kam ich podať?

Na väčšine vysokých škôl sa prihlášky podávajú do 28. februára, niekde však aj v iných termínoch, záleží od typu školy aj spôsobu prijímačiek.

Podľa čoho si vysokú vyberať a kam si podať prihlášku, aby ste svoj výber neoľutovali? Na aké kritériá pri výbere prihliadnite?

Výber vysokej s chladnou hlavou

Pred samotným podaním prihlášky rozhodne radíme dobre si prezrieť webovú stránku vybranej vysokej školy, a to nielen veci súvisiace s prihláškami a prijímacími pohovormi, ale pozrite si aj rozvrhy seminárov a prednášok na konkrétnej fakulte. Dozviete sa tak viac o obsahu a organizácii štúdia na danej škole.

Dobré je si preskúmať situáciu aj cez rôzne študentské internetové fóra, prípadne sa poradiť na sociálnych sieťach. Alebo skúste rozhovor zoči-voči so študentom, ktorý túto vysokú pozná z prvej ruky.  

Dôležité otázky o štúdiu na danej vysokej škole

Na škodu nie je ani mať odpovede na nasledujúce otázky:

- Aká je ponuka mimo školských a iných aktivít?

- Aké škola poskytuje študentom ubytovanie a stravovanie?

- Je na škole zázemie pre rôzne športové aktivity?

- Poskytuje škola študentom prístup k počítačom a internetu?

- Aká je ponuka voliteľných predmetov?

Dôraz na vysokoškolskú prax verzus teória

Obľúbené odbory na čele s ekonómiou, medicínou a právom možno študovať v viacerých mestách a na rôznych univerzitách v rámci Slovenska. Dôležité je preto vedieť, ako sa ktorá škola sústredí na prax a nakoľko bazíruje na teórii. Kým niekde kladú väčší dôraz na teóriu, na iných školách je na prvom mieste prax. Dôležitým faktorom pri rozhodovaní môže byť aj medzinárodná spolupráca tej-ktorej vysokej a rozmanité študijné výmenné pobyty, ktoré ponúka.

Vzorové testy ešte pred prihláškou na VS

Viete, koľko percent uchádzačov sa okrem vás zaujíma o ten istý študijný smer na danej vysokej? Tak či onak, skúste si pre istotu si vyplniť vzorové testy, ktoré sú k dispozícii na stránkach jednotlivých fakúlt.

A v neposlednom rade, aj keď skúšobné testy zvládnete na sto percent, dobre si zvážte, aké je uplatnenie absolventov konkrétneho smeru. Pred odoslaním prihlášky sa preto zaujímajte o možnosti uplatnenia v odbore, keďže vysokoškolský titul zo školy s nízkym uplatnením absolventov vás asi ďaleko neposunie, čo vy na to?  

V prípade ďalších otázok sa na nás pokojne obráťte, radi poradíme a pomôžeme.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Záver bakalárskej práce. Čo by mal obsahovať?

Záver bakalárskej práce píšu študenti vždy s miernou obavou ohľadom dosiahnutých výsledkov, ktoré nevedia správne interpretovať.…

Je predhovor v bakalárskej práci povinný?

Predhovor je jedna z častí záverečnej práce, ktorá v mnohých prácach chýba. Je predhovor povinný? Prečo by ste sa mali rozhodnúť pre…

Abstrakt v bakalárskej práci: Vzor

Abstrakt bakalárskej práce je jedna z povinných kapitol tejto záverečnej práce, z ktorej majú študenti často strach. Ak neviete, čo je to abstrakt,…