Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

3 varovania, ako rozhodne neísť na záver diplomovej práce

Záver diplomovej práce je zhrnutím celej diplomovky, v ktorom sa zhodnotia prínosy danej práce, naznačia odporúčané ďalšie riešenia a tiež sa študent – autor práce vyjadrí k tomu, či a ako jeho diplomová práca splnila stanovený cieľ.

Toto všetci vieme, napriek tomu sa pri písaní záveru záverečnej práce neraz nevyhneme zbytočným chybám, ktoré by tam byť vôbec nemuseli.

Ktoré 3 varovania, ako nepísať záver vašej diplomovky, si rozhodne vezmite k srdcu?

Pozor na rozsah záveru

Rozsah záveru je presne daný a neradno ho prekročiť, ale ani nesplniť požadovaný počet strán vám neradíme. Preto majte na pamäti, že odporúčaný rozsah záveru diplomovej práce sú cca 2 normostrany. Menej rozhodne nie, no tiež sa zbytočne nerozpisujte.

Buďte v závere vecní a struční

Záver záverečnej práce, diplomovku nevynímajúc, má obsahovať vecné závery a zhrnutie našej práce. Chýbať by nemalo ani zhodnotenie výsledkov, ako aj potvrdenie/vyvrátenie naznačených hypotéz. Taktiež je nevyhnutné, aby vyvodené závery v závere nadväzovali na výklad, argumenty aj popis v jadre diplomovej práce.

Záver – vyvrcholenie vašej práce

Konečne tvorba záveru, aká úľava. Ale pozor, nestrácajte obozretnosť a rozhodne jeho písanie neodfláknite! Áno, to najnáročnejšie z diplomovej práce už máte za sebou, lenže aj napísanie dobrého záveru dá zabrať. Keďže záver vašej práce je jej vyvrcholením a zhrnutím všetkého podstatného, čo diplomovka obsahuje, píšte ho pokojne, obozretne a dôsledne, aby bol váš záver primeraným zakončením celej vašej diplomovej práce.  

S tým všetkým vám radi pomôžeme aj my, tak sa na nás pokojne obráťte.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…