Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

4 dôvody, prečo nepísať bakalárku na poslednú chvíľu

Pri písaní každej dôležitej práce, záverečnej práce obzvlášť, zaváži, koľko času si na jej tvorbu vyhradíte. Ak budete prácu na bakalárke odsúvať a odsúvať, spoliehajúc sa iba na pomoc zvonku či vzory online prác, ktoré si stiahnete a inšpirujete sa nimi, môžete naraziť na veľké problémy. Prácu buď nestihnete napísať, alebo niečo dokopy aj dáte, no komisiu na obhajobách vaše dielko vôbec neuchváti. Aj preto je fajn na nič nečakať a pustiť sa do písania bakalárskej práce čím skôr… možno aj s našou cennou pomocou.

Predprípravná fáza – Nevynechať!

Prvým dôvodom, prečo venovať bakalárskej práci dostatok času a energie, je zamyslenie sa nad jej témou. Odporúčame skutočne dobre popremýšľať, akú tému bakalárky si zvolíte, pretože ak už je raz oficiálne nahlásená, nepomôže nariekať, že k nej nie je dostatok zdrojov, ani, že ju nestihnete dôsledne rozobrať... vzhľadom na krátkosť času, ktorý vám ostáva.

Pravidelné konzultácie so školiteľom

Kto všetko odkladá a na písanie bakalárky má more času, môže ľahko skončiť nielen so zlou témou, ktorú nezvládne, ale aj pri školiteľovi, ktorý naňho nebude mať čas, prípadne vy sami nestihnete jeho pravidelné konzultácie. A to je veľmi mínusový bod, vedúci vašej bakalárskej práce je totiž ako skvelý radca a pomocník (ak ste si zvolili toho správneho, no tí sa „rozchytajú“ najrýchlejšie), no tiež bude prítomný na obhajobách vašej bakalárky. Preto je vo vašom najvyššom záujme byť s ním často v kontakte, a najmä „za dobre“.

Konečné opravy a úpravy bakalárskej práce

Kto píše bakalárku na poslednú chvíľu, zrejme je rád, že ju vôbec dopíše. Lenže hotovú prácu si je treba po sebe opäť prečítať, poopravovať preklepy a tiež významové nezrovnalosti, ktoré na konci práce vyznievajú inak (aj s ohľadom na výsledky výskumu, ak bol súčasťou vašej bakalárky), ako v procese jej tvorby.

Odovzdať, vytlačiť bakalárku... to všetko včas a bez stresu

A rovnako tak je veľmi, ozaj veľmi nápomocné, ak sa nestresujete ani pri samotnom tlačení, viazaní a odovzdávaní bakalárskej práce. Kto si to totiž nechá na posledný možný deň, najväčší odvážlivci na poslednú hodinku pred uzavretím systému, nech sa pripraví na to, že to bude veľká panika, nervy a mnoho zbytočných omylov, ktoré sa už nemusia dať zvrátiť. Napríklad chybná tlač či preťaženie systému...

Vytlačiť a zviazať prácu sa tiež nedá vždy na počkanie, obzvlášť, ak je vás, expertov, čo majú čas, viac.

Pravdaže, toto je len to, čo napadlo nám. Počas tvorby bakalárky sa toho môže pokaziť omnoho viac, lenže keď je na všetko dostatok času, všetko sa dá včas opraviť, prípadne prerobiť. Preto si veci na práci dobre naplánujte a nespoliehajte sa na to, že to za ten mesiac nejako „zbúchate“, s pomocou internetu či online vzorov prác. To sú len pomôcky, gro práce je na vás... a vyžaduje si najmä váš čas.

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…