Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

4 najväčšie prednosti štúdia na súkromnej vysokej škole

Platené verzus štátne vysoké školy. Kto ťahá za kratší koniec a kto komu preberá študentov? Čudovali by ste sa, a možno ani nie, no čoraz viac mladých Slovákov si ochotne za štúdium priplatí, len nech je kvalitnejšie.

Je to skutočne tak, že kto zaplatí, získava viac?? Minimálne u nás rozhodne áno, no ako sú na tom súkromné vysoké na Slovensku?

Lepšie vybavené vysoké školy

Stav verejného školstva, vysokoškolské nevynímajúc, je pomerne žalostný. Takmer všade chýbajú peniaze, a preto je nové vybavenie a pomôcky niečo, o čom drvivá väčšina verejných vysokých škôl (česť výnimkám) môže len snívať. A ich študenti tiež. To všetko sa logicky odráža aj na samotnom štúdiu a jeho kvalite. Oproti tomu vystupujú vysoké školy súkromné, za ktoré si je treba priplatiť, ale väčšina za investované peniaze študentom ponúka nadštandardné (aspoň na domáce pomery) vyučovacie podmienky, súčasťou ktorých je i veľmi dobré vybavenie jednotlivých fakúlt.

Kvalitní profesori

Môcť adekvátne ohodnotiť vyučujúcich, neraz špičky vo svojom odbore, je akiste tiež zárukou kvality. A to si zväčša na Slovensku dovolia len súkromné vysoké, ktoré na to, aj vďaka vyberaným poplatkom od študentov, majú. Vôbec sa preto nemôžeme čudovať, že tí najlepší profesori a lektori z celého sveta idú tam, kde ich ocenia. Tie najlepšie súkromné vysoké školy u nás však robia aj mnoho iného - pozývajú profesionálov z praxe a nadväzujú zaujímavé spolupráce aj so súkromnými profesionálnymi oblasťami.

Voľnejšie – zaujímavejšie osnovy

Obrovskou výhodou súkromných vysokých škôl je aj to, že im osnovy nediktuje štát, a tak môžu s nimi narábať voľnejšie a kreatívnejšie. Neraz dokonca zavádzajú celkom nové, voliteľné predmety a študijné smery, ktoré štátne, neplatené univerzity a vysoké školy neponúkajú.

Štúdium na súkromnej vysokej si viac vážime

To, čo nie je zadarmo a stojí nás námahu a financie, si akosi prirodzene viac ceníme. Pristupujeme k tomu zodpovednejšie. Tak je to i so štúdiom, ktoré je spoplatnené. Neulievame sa, poctivo chodíme na prednášky aj semináre, na skúšky sa učíme toľko, koľko je treba... Nech tá investícia do kvalitného štúdia nevyjde nazmar. A my využijeme všetko to „NAVIAC“, tú pridanú hodnotu, ktorú daná škola má a ponúka.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…