Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Späť na blog

5 dôvodov, prečo mať rád a učiť sa nemčinu

Učitelia nemčiny radi pripomínajú svojim študentom motto: ,,Englisch ist ein Muss, Deutsch ein Plus!“. Pri písaní bakalárskych alebo diplomových prác sa študentom môže zísť nemčina, napríklad pri prekladoch zahraničných diel. Má teda zmysel oprášiť slovíčka zo strednej? Majú nemčinári veľké plus na ceste za úspechom vo svete biznisu či práva? Odpovede nájdete v našich 5 bodoch.

 

1. Nemecko má najväčšiu ekonomiku v Európe 

Nemecko má v poradí štvrtú najväčšiu ekonomiku sveta, v Európe ju má na prvej priečke. Viac než 100 miliónov rodených nemecky hovoriacich ľudí v Európe tvoria trh, ktorý žiadny obchodník v medzinárodnom prostredí nemôže prehliadať. Ak sa rozhodnete pracovať kdekoľvek, znalosť nemčiny bude vždy predstavovať veľkú výhodu. 

 

2. Slovenskí zamestnávatelia uznávajú nemčinu

Slovenská a nemecká ekonomika sú zrastené, naše hranice susedia s Rakúskom. Veľké množstvo slovenských firiem a advokátskych kancelárii sú nemeckými pobočkami.  Schopnosť dohovoriť sa s klientom priamo v jeho materskom jazyku je tak dôležitá, že mnohí  z nich preferujú viac nemčinu ako angličtinu.

 

3. Privyrobíte si počas štúdia 

Výborná možnosť, ktorú slovenskí študenti s nadšením využívajú, je vybavenie si brigády alebo stáže v nemecky hovoriacej krajine. Druhou možnosťou je využitie znalosti nemčiny na školské účely, jedná sa o doučovanie alebo vypracovanie bakalárskej práce, ktorá môže vyžadovať orientáciu v tomto jazyku. Takto si je dobré nielen privyrobiť, ale zároveň i pripojiť cennú skúsenosť do CV.

 

4. V nemecky hovoriacich krajinách je možnosť študovať  

Erazmus v Nemecku či Rakúsku? Takýto študijný zážitok je k nezaplateniu, čo nič nemení na tom, že zamestnávatelia zaňho platia veľmi radi! U absolventov Erazmu si cenia samostatnosť a výrazne lepšie komunikačné znalosti jazyka. Erazmus je len zlomok z veľkého množstva príležitostí- môžete tu študovať aj riadne, napríklad právnici môžu odísť do Nemecka získať titul LL.M. a stať sa európskymi advokátmi. 

 

5. Nemčina je jazyk lásky

Samozrejme, aj francúzština môže byť príťažlivá, ale časy Jacquesa Brela sú preč. Neváhajte  a načúvajte dramatickému prízvuku Marlene Dietrich- na precítené ,,Gib mier deine Hand und 

bitte geh nich fort!“ váš partner zaručene len tak nezabudne! A keby to bolo náhodou málo, vždy je tu ešte Rammstein... Náš tip je na tomto Youtube videu.

 

Pozrite si aj naše ďalšie blogy.