Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

5 tipov pre všetkých vysokoškolákov

Chystáte sa na vysokú školu a neviete, ako to bude celé vyzerať? Pripravte sa na to, že na rozdiel od strednej budete mať úplne iný režim a veľa vecí sa radikálne zmení. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako prvé týždne prežiť v zdraví.

 

Spánok, spánok, spánok

Ak chcete prežiť dlhé prednáška, cvičenia a labáky neskoro večer a celonočné parties, musíte sa naučiť spať. A to počas každej možnej chvíle. Spánok bude síce rozhádzaný, no pokúste sa dokopy nahrabať aspoň 8 hodín denne.

Nevymeškávajte

Hlavne nie prvé prednášky a cvičenia, na ktorých sa dozviete všetky dôležité informácie o podmienkach absolvovania predmetov, o dobrých zdrojoch k štúdiu, ale aj sa zoznámite so spolužiakmi a vyučujúcimi.

Diktafón nie je prežitok

Najmä, keď je v dnešnej dobe súčasťou všetkých mobilných telefónov. Nahrávanie dôležitých rozhovorov môže pôsobiť zvláštne, no zapisovať si obrovské množstvo informácií môže byť nereálne. S diktafónom máte čas všetky si zapísať na intráku.

Využite čas

A to každú možnú chvíľu. Facebook aj Instagram počkajú, na pivo môžete prísť aj o pol hodinu neskôr, ale s pocitom, že máte hotové zadanie a nemusíte sa stresovať, či ho ráno stihnete spraviť tak, ako vaši spolužiaci.

Naučte sa prehrávať

Na vysokej škole to už nebudú samé jednotky a dobrá triedna pani učiteľka. Ste dospelí a každý je tu sám za seba. Povinná školská dochádzka je dávno pasé. Ak si po prvom semestri nájdete v indexe samé É-čka, môžete sa radovať a nie smútiť.

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…