Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

5 tipov pre všetkých vysokoškolákov

Chystáte sa na vysokú školu a neviete, ako to bude celé vyzerať? Pripravte sa na to, že na rozdiel od strednej budete mať úplne iný režim a veľa vecí sa radikálne zmení. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako prvé týždne prežiť v zdraví.

 

Spánok, spánok, spánok

Ak chcete prežiť dlhé prednáška, cvičenia a labáky neskoro večer a celonočné parties, musíte sa naučiť spať. A to počas každej možnej chvíle. Spánok bude síce rozhádzaný, no pokúste sa dokopy nahrabať aspoň 8 hodín denne.

Nevymeškávajte

Hlavne nie prvé prednášky a cvičenia, na ktorých sa dozviete všetky dôležité informácie o podmienkach absolvovania predmetov, o dobrých zdrojoch k štúdiu, ale aj sa zoznámite so spolužiakmi a vyučujúcimi.

Diktafón nie je prežitok

Najmä, keď je v dnešnej dobe súčasťou všetkých mobilných telefónov. Nahrávanie dôležitých rozhovorov môže pôsobiť zvláštne, no zapisovať si obrovské množstvo informácií môže byť nereálne. S diktafónom máte čas všetky si zapísať na intráku.

Využite čas

A to každú možnú chvíľu. Facebook aj Instagram počkajú, na pivo môžete prísť aj o pol hodinu neskôr, ale s pocitom, že máte hotové zadanie a nemusíte sa stresovať, či ho ráno stihnete spraviť tak, ako vaši spolužiaci.

Naučte sa prehrávať

Na vysokej škole to už nebudú samé jednotky a dobrá triedna pani učiteľka. Ste dospelí a každý je tu sám za seba. Povinná školská dochádzka je dávno pasé. Ak si po prvom semestri nájdete v indexe samé É-čka, môžete sa radovať a nie smútiť.

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…