Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

5 vychytávok pre každého študenta

Študenti sú vynaliezavé tvory a každý rok prídu s niečím, čo prekvapí vyučujúcich, známych ,ale aj ich samých. Niektoré veci sa po čase prestanú používať, no existujú rôzne vychytávky, ktoré sú takpovediac zárukou úspechu.

 

Diktafón

Ak sa vám nechce prepisovať zdĺhavé prednášky ručne priamo na hodine a vyučujúci nie je ochotný poskytnúť vám zdroje v inej ako ústnej podobe, používajte diktafón. Nemusíte si ich prepisovať ani doma, jednoducho si všetky informácie znova vypočujete.

Prevodník reči na text

V miestnostiach s dobrou akustikou je ešte lepšou možnosťou prevodník reči na text, ktorý môžete použiť aj vo vašom mobile na Google klávesnici. Celkom spoľahlivo rozpoznáva slová, ktoré rovno vpisuje do dokumentu ako hotový text.

Fitness náramok

Tie sa stali obľúbeným doplnkom nielen športovcov, ale aj študentov. Študenti tak môže zistiť, či majú dostatok spánku, či sa cez deň vôbec hýbali, no ešte lepšie sú napríklad budíky pomocou vibrácii na ruke, ktoré nezobudia ostatných spolubývajúcich, či prehliadanie textov počas skúšok priamo na ruke.

Štuple do uší a klapky na oči

Chcete sa na internáte poriadne vyspať? Najlepším riešením sú klapky na oči a poriadne penové alebo gumové štuple do uší. Bude vám jedno, že nad vami je party, pod vami sa niekto učí a vo vedľajšej izbe má spolužiak dámsku návštevu.

Obedár

Hanbili by ste sa za klasický trojdielny ešus, s akým chodia dôchodcovia pre obedy? Nezabúdajte, že ako študenti môžete mať obed za menej ako eura a máte nárok na dve jedlá denne. Ak sa nechcete do jedálne dvakrát vracať alebo používať jednorazové dózy, doneste si vždy vlastný obedár.

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…