Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

7 energy tipov pre všetkých vysokoškolákov

Máte pocit, že z vás vysoká škola vysáva všetku energiu? Že nie ste schopní vstávať na prednášky, učiť sa, sústrediť sa na prácu, ba dokonca ani len prokrastinovať? Syndróm vyhorenia môže postihnúť aj študenta. Prinášame vám 7 energetických tipov, ktoré vám pomôžu prekonať ťažké obdobie

Odhoďte zbytočné bremená

Zbavte sa povinností, ktoré za vás môže spraviť niekto iný. Potrebujete pomôcť s nejakou prácou? S niečím do školy? Vysáva to z vás energiu, ktorú potrebujete na štúdium? Zbavte sa toho, prenechajte to niekomu, kto s tým nemá problém.

Nájdite si čas na seba

Aspoň hodinu denne by ste sa mali venovať niečomu, čo vás teší. Či je to obľúbený seriál, hra na gitaru, šport alebo čas so psom. Vždy si nájdite hodinu, po čas ktorej sa budete naplno venovať tej činnosti, ktorú si vyberiete.

Vymedzte si časový plán dňa

Nedá sa robiť od rána do večera, nie je to efektívne. Keď viete, že od ôsmej do dvanástej ste v škole, do jednej si dajte obed, do druhej hodinku pre seba, do šiestej následne štúdium alebo prácu a po šiestej už nič. Aj tak nebudete schopní sústrediť sa na čokoľvek.

Jedzte a pite zdravo

Smažák a cigareta vám určite nepomôžu. Skúste však ovocie, zeleninu, prípadne kvalitnú čerstvo namletú kávu. Učenia aj práca pôjdu omnoho jednoduchšie, ako po mastnej a nikotínovej bombe.

Meditujte

Máte toho moc? Trasú sa vám ruky a bolí vás brucho? Vypnite notebook, mobil, zavrite dvere, a 20 minút len dýchajte. Dýchacie cvičenia sú mocným nástrojom na upokojenie tela aj mysle, naučte sa ich využívať.

Definujte si priority

Štúdium, práca, zdravie, rodina, vzťah... Nevidím tam seriály, Facebook, parties ani alkohol. Tento bod je mega dôležitý, aby vám zostal čas na všetko, čo potrebujete.

Veľa odpočívajte

Nehanbite sa za to, že chodíte spávať so sliepkami. Vďaka ôsmim hodinám spánku denne m

 

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…