Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

7 voliteľných predmetov, ktoré by si mal zapísať každý prvák na každej fakulte

Voliteľné predmety sú jedinou radosťou študentov na mnohých vysokých školách. Môžete si zapísať niečo, čo naozaj chcete vedieť, čo nie je len povinnou súčasťou vášho odboru a môže vám to pomôcť aj pri písaní záverečnej práce. Prichystali sme pre vás 7 tipov, ktoré by si mal zapísať každý jeden slovenský študent.

 

Telesná výchova

Takmer každá univerzita ponúka možnosť telesnej výchovy. 1 kredit, žiadna skúška. Za 10 semestrov je to 10 kreditov, a okrem toho sa nemôžete vyhovárať, že nemáte čas na šport a udržiavanie sa vo forme. Vďaka telesnej výchove to zmáknete počas času v škole.

Latinčina

Či už ju k štúdiu potrebujete alebo nie, latinčina je rozhodne zaujímavý a užitočný jazyk. Jeden alebo dva semestre základov vám neublížia. Rozšírite si obzory a získate ďalšie potrebné kredity.

Filozofia

Kredity zadarmo? Takýto predmet tiež ponúka množstvo fakúlt. Ide v podstate o jednoduchý debatný krúžok, ktorého podmienkou absolvovania je maximálne tak povinná účasť a nejaká krátka essay na konci roka.

Predmety bez skúšky

Všetky predmety, ktoré na úspešné absolvovanie nevyžadujú skúšku, sú vaše predmety číslo jedna. Seminárku napíšete ľahko a kredity máte vo vrecku.

Exkurzie

Jednodenné ale i týždňové. Stoja síce peniaze, no dobre sa na nich s partiou zabavíte, získate nové vedomosti, spriatelíte sa s vyučujúcimi a získate kredity.

Prax

Na úradoch, vo firmách, alebo niekde úplne inde. Je to jedno. Dôležité je, že za ňu dostanete ďalšie kredity a nemusíte skúškovať.

Čokoľvek z inej fakulty

Vedeli ste, že ako študent máte nárok zapísať si ako voliteľný predmet AKÝKOĽVEK iný predmet z ktorejkoľvek inej fakulty vašej školy? Stačí sa dohodnúť s vyučujúcim. Hoďte si ako právnik jeden semester medicíny, uvidíte, ako vám to pôjde.

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať
Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…