Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

8 vecí, ktoré do diplomovej práce nepatria

Veľké množstvo návodov na internete vám odhalí, ktoré aspekty diplomovej práce nesmiete v žiadnom prípade vynechať alebo zabudnúť. Málokedy však natrafíte na článok, ktorý vám odhalí, čo do diplomovej práce nepatrí. My sme jeden taký pre vás pripravili.

Veľké vychvaľovanie sa

Pokiaľ vám to nepovie sám vedúci práce, v práci sa výsledkami príliš nechváľte. Ak nájdete liek na rakovinu alebo riešenie hladomoru, môžete nos dvihnúť trochu vyššie.

Články z novín

Ani na vedecké účely. Jediným ospravedlniteľným použitím článkov z časopisov sú tlačové správy a historické (archívne) výtlačky, použité ako materiál. Nie však ako zdroj informácií.

Vlastné práce

Môžete ocitovať niečo, čo ste použili vo svojej bakalárskej práci, no nemali by ste riešiť nedostatok zdrojov citovaním seba samého vo väčšine prípadov.

Vlastné názory

Ak máte na niečo názor, nechajte si ho pre seba. Do vysokoškolskej práce názory nepatria. Vonkoncom nie politické, religiózne a rasové. Vašu prácu bude čítať odborná komisia, ktorá si o vás už robí mienku.

Hejt

Hejtujú sa len ľudia na anonymných internetových diskusiách. Vy nepotrebujete niečo zosmiešňovať. Venujete sa len overeným vedeckým faktom.

Posudzovanie iných prác

Nemusíte súhlasiť s vedeckou metódou, ktorú použil iný vedec alebo študent, no nemusíte ju automaticky komentovať. Stačí to v práci spomenúť, nechajte za seba hovoriť vlastné výsledky.

Privlastňovanie si výsledkov

Nikoho neočaríte výskumom niekoho iného. Ak chcete cudzie výsledky použiť a porovnať, stačí ich korektne ocitovať. Ak nie, ich relevantnosť neotvárajte v žiadnej diskusii.

Kladenie ďalších otázok

Vaša práca má na otázky odpovedať, nie ich klásť. Ak z vášho výskumu predsa len nejaká vznikne, načrtnite jej možné riešenie v pokračovaní diplomovej práce – v rigoróznej práci alebo v doktorandskej práci.

 

Vzor bakalárskej práce – kde sa inšpirovať?

Pri písaní bakalárskej práce vám dokáže naozaj intenzívne pomôcť nahliadnutie do iných bakalárskych prác, ktoré v…

Bakalárska práca - počet strán, počet znakov a počet slov

Počet strán, počet slov a počet znakov vo vašej bakalárskej práci vás bude mimoriadne zaujímať najmä kvôli jej rozsahu. V dnešnom člá…

Rozsah bakalárskej práce – závisí aj od témy?

Rozsah bakalárskej práce je často riešená téma, no napriek tomu s ním majú mnohí študenti problém. Vždy sa rieši najmä…