Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

8 vecí, ktoré do diplomovej práce nepatria

Veľké množstvo návodov na internete vám odhalí, ktoré aspekty diplomovej práce nesmiete v žiadnom prípade vynechať alebo zabudnúť. Málokedy však natrafíte na článok, ktorý vám odhalí, čo do diplomovej práce nepatrí. My sme jeden taký pre vás pripravili.

Veľké vychvaľovanie sa

Pokiaľ vám to nepovie sám vedúci práce, v práci sa výsledkami príliš nechváľte. Ak nájdete liek na rakovinu alebo riešenie hladomoru, môžete nos dvihnúť trochu vyššie.

Články z novín

Ani na vedecké účely. Jediným ospravedlniteľným použitím článkov z časopisov sú tlačové správy a historické (archívne) výtlačky, použité ako materiál. Nie však ako zdroj informácií.

Vlastné práce

Môžete ocitovať niečo, čo ste použili vo svojej bakalárskej práci, no nemali by ste riešiť nedostatok zdrojov citovaním seba samého vo väčšine prípadov.

Vlastné názory

Ak máte na niečo názor, nechajte si ho pre seba. Do vysokoškolskej práce názory nepatria. Vonkoncom nie politické, religiózne a rasové. Vašu prácu bude čítať odborná komisia, ktorá si o vás už robí mienku.

Hejt

Hejtujú sa len ľudia na anonymných internetových diskusiách. Vy nepotrebujete niečo zosmiešňovať. Venujete sa len overeným vedeckým faktom.

Posudzovanie iných prác

Nemusíte súhlasiť s vedeckou metódou, ktorú použil iný vedec alebo študent, no nemusíte ju automaticky komentovať. Stačí to v práci spomenúť, nechajte za seba hovoriť vlastné výsledky.

Privlastňovanie si výsledkov

Nikoho neočaríte výskumom niekoho iného. Ak chcete cudzie výsledky použiť a porovnať, stačí ich korektne ocitovať. Ak nie, ich relevantnosť neotvárajte v žiadnej diskusii.

Kladenie ďalších otázok

Vaša práca má na otázky odpovedať, nie ich klásť. Ak z vášho výskumu predsa len nejaká vznikne, načrtnite jej možné riešenie v pokračovaní diplomovej práce – v rigoróznej práci alebo v doktorandskej práci.

 

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…