Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako bezpečne absolvovať terénnu prax na úrade alebo v inej oblasti?

Leto je obdobím, ktoré študenti trávia aktivitami, pri ktorých absolútne nemusia myslieť na školu. Nie všetci majú to šťastie a niektorí z nás sú alebo boli nútení praxovať vo verejných inštitúciách alebo u súkromníkov vo svojom odbore. Čo všetko musí študent vedieť predtým, než nastúpi na terénnu prax?

 

 

Niektoré inštitúcie môžu byť zatvorené

Nemyslite si, že na vás všade čakajú s otvorenou náručou. Počas leta majú mnohé inštitúcie obmedzené návštevné hodiny a skrátenú pracovnú dobu kvôli dovolenkám a vysokým teplotám. Keďže ste ako študenti cez semester maximálne vyťažení, musíte prax absolvovať v lete, no nahláste sa s dostatočným predstihom, aby ste predišli sklamaniu.

Nie je prax ako prax

Predtým, než na nejakú inštitúciu alebo k zamestnávateľovi vôbec nastúpite, informujte sa na škole, či vám takúto prax uzná. Môže sa vám veľmi ľahko stať, že prídete v septembri do školy s bezcenným papierom, strateným letom a predmet vám aj tak neuznajú.

Dá sa to aj inak

Niektorí študenti nie sú ochotní tráviť celé hodiny v lete na praxi z odboru, ktorý ich nebaví (tu vzniká aj otázka, na čo ho potom študujú), a nechcú za túto prácu dostávať nejaké smiešne euro na hodinu. Dohodnú sa preto so zamestnávateľom, že im len opečiatkuje potvrdenie o absolvovaní praxe a oni môžu celé leto pracovať v skutočnom zamestnaní.

Čo vám prax skutočne môže dať

Pre tých, ktorí si prax nechcú len rýchlo odbiť, máme dobrú správu. Na praxi sa naučíte, ako to v danom odbore skutočne chodí a čo sa na pracoviskách robí. V škole vás naučia teóriu no realita je úplne iná a často s teóriou ani nesúvisí. Toto platí pri väčšine odborov a preto absolventi praxe vedia, čo ich čaká v skutočnom zamestnaní.

Pomôže vám s diplomovkou?

Jednoduchá odpoveď: Áno, na praxi môžete získať cenné informácie a dáta do vašej diplomovej práce.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…