Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako nájsť ideálne prostredie pre písanie diplomovej práce

Celodenné vysedávanie pri pracovnom stole v izbe alebo na intráku neprináša žiadne ovocie? Niet sa čo čudovať. Nejde o práve najkreatívnejšie prostredie pre prácu. Inšpiráciu pre vašu bakalárku a diplomovku však môžete nabrať aj inde. Prinášame vám top tipy na zmenu prostredia, ktoré vám môžu pomôcť nakopnúť pri písaní záverečnej práce.

 

Balkón alebo terasa

Ak to dovoľuje počasie, vybehnite na balkón alebo terasu. Ak to počasie nedovoľuje, oblečte si šál, čiapku, vezmite so sebou slnečník alebo deku a vybehnite tam aj tak. Pobyt na čerstvom, aj keď dakedy chladnom vzduchu vašim mozgovým závitom len prospeje. Nemenej obľúbená je napríklad aj strecha na bratislavských atriákoch.

Les alebo park

Zvuky prírody, upokojujúca zelená farba a príjemná klíma mestských parkov a priľahlých lesov môže byť očarujúca najmä počas letných horúčav. Prečo sa pariť v byte pri nefunkčnej alebo absentujúcej klimatizácii, keď môžete vybehnúť do tieňa stromov? Dávajte si však pozor na kliešťov, osie hniezda a nahnevané mravce.

Bar alebo kaviareň

Digitálni nomádi, spisovatelia, copywriteri, online marketéri, programátori alebo grafici radi pracujú z obľúbenej kaviarne. Nielen že majú po ruke chutnú a čerstvú kávu alebo vychladené pivko, majú navyše aj možnosť vychutnať si uvoľnenú atmosféru a ponoriť sa do ničím nerušenej práce.

Na samotu

Ak máte okolo seba množstvo rôzneho rozptýlenia, odíďte na rodinnú chalupu. Zabezpečte si prístup k mobilnému internetu, aby ste neostali stáť na mieste bez dostatku zdrojov a vyberte sa tam, kde vás nebude nikto rušiť. Pokojne tam ostaňte aj pár dní, za tento čas sa možno domov vrátite s hotovou bakalárskou alebo diplomovou prácou, ktorú už len finálne upravíte a odovzdáte.

 

Nech sa už rozhodnete pre zmenu prostredia za akékoľvek iné, nenechajte sa zbytočne rozptyľovať. Nerušená práca je prvým krokom k úspechu.

 

Podklady k diplomovej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Galéria Ako nájsť ideálne prostredie pre písanie diplomovej práce

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…