Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako sa nenechať oklamať pri viazaní diplomových prác?

Chystáte sa viazať vašu diplomovú prácu a vyberáte si medzi firmami, ktoré ponúkajú tlač a viazanie? Opäť máte desiatky možností, ktoré sa od seba diametrálne odlišujú kvalitou, ale najmä cenou. Pozrime sa spoločne, na čo by ste si mali dávať pozor. 

Cena za stranu

Väčšina reklamných kampaní rôznych kopírovacích služieb sa vás snaží nalákať na čo najnižšiu cenu za stranu. Do očí bijúce štyri centy za stranu dokážu zlákať kadekoho. Až pri pokladni a zúčtovaní sa však dozviete, že táto cena platí len v prípade, že máte vytlačených viac ako 500 strán, čo môže byť pri diplomovke problém aj pri tlači troch kusov.

Cena za farebnú stranu

Tlač diplomovej práce si často vyžaduje aj farebné strany. Humánne odbory ako právo či filozofia to asi moc nepoznajú, no prírodné a technické odbory majú niekedy viac farebných strán ako textových. Mapy, grafy, výpočty, tabuľky a technické výkresy či mikroskopické snímky dokážeme rátať na stovky. Pri farebnej strane sa tiež môžete dostať na cenu od 10 do 25 centov.  

Viazanie práce

Aj v tomto prípade sa niektoré služby snažia nalákať študentov na nízke ceny. Viazanie za 8 euro je síce dobrá cena, no v skutočnosti táto cena platí len v prípade, že si necháte vytlačiť 3 kusy. Väčšinou sa odovzdávajú len 2 kusy a málokto si chce jeden nechať pre seba. Ak sa aj odovzdáva tretí fyzicky (a ni v pdf) viaže sa len do hrebeňovej väzby.

Expresné služby

Povedzme si na rovinu, že väčšina študentov si necháva písanie práce na poslednú chvíľu. Tak to potom aj dopadá a pred deadlinom hľadajú službu, ktorá im to vytlačí a zviaže na počkanie. Za takéto služby zaplatíte častokrát viac, ako za samotné tlačenie. Majte prácu prichystanú a zviazanú včas. Ušetríte si nielen nervy, ale aj celkom slušný balík peňazí.

 

Galéria Ako sa nenechať oklamať pri viazaní diplomových prác?

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…

Čo znamená titul CSc.? Ako osloviť človeka s CSc.?

  Titul CSc. (Candidatus Scientiarum) je vedecký titul, ktorý sa udeľoval v bývalých socialistických krajinách, vrátane Československa, počas 20…

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…