Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším problémom býva prekonať sa a začať. Ako sa konečne vymaniť z neustáleho odkladania povinností a pustiť sa do písania vašej záverečnej práce na 110 %?

 

Viac voľného času

Prvým motivačným bodom bude to, že po dokončení povinností budete mať oveľa viac voľného času. Samozrejme, prídu iné školské práce, skúšky, pracovné povinnosti alebo iné dôležité stretnutia, no záverečnú (alebo inú) prácu budete mať definitívne napísanú a môžete venovať svoju energiu inam.

Prázdna hlava

Keď nemáte nejakú povinnosť dokončenú, neustále ju vlastne tlačíte pred sebou. Kvôli tomu vás stále prepadá nervozita a myšlienkami ste neustále v práci. Ak si chcete konečne mentálne oddýchnuť, pustite sa do práce a doveďte ju do zdarného konca.

Sľúbte si odmenu

Motivácia je skvelým spôsobom, ako sa donútiť vypracovať nejaké zadania. Nesľubujte si však, že si za každú napísanú stranu bakalárky pozriete jeden diel seriálu alebo si doprajete cigaretku. Sľúbte si väčšiu odmenu (výlet, dovolenku, wellness, darček), ale až po ukončení celej vašej práce.

Zrušte všetky rozptyľovače

Vypnite Facebook, upozornenia z Instagramu, stíšte si telefón a vypojte aj zvonček. Čokoľvek, čo vás môže rozptyľovať, vás jedným cinknutím vyvedie od práce aj na desiatky minút a ani si neuvedomíte, že znovu prokrastinujete. Ak vás nič nevyruší, práca bude efektívnejšia.

Spravte si časový harmonogram

Čím viac máte práce, tým menej sa vám do nej chce. Nesnažte sa všetko dobehnúť za jeden deň ,je to nereálne. Rozpíšte si postupne všetky úlohy, ktoré chcete dokončiť, priraďte ich ku dňom a keď sa vám podarí úlohy za jeden deň úspešne dokončiť, nezačínajte už tasky z ďalšieho dňa. Radšej si poriadne oddýchnite.

Čo znamená MBA titul a ako ho získať

MBA (Master of Business Administration) je jedným z najuznávanejších a najpopulárnejších titulov na svete v oblasti podnikania a manažmentu.   MBA (Master of Business Administration) je jedn…

Ukončenie štúdia na vysokej škole – čo by ste mali vedieť

Ukončiť vysokú školu môžete dvoma spôsobmi – buď je štúdium nad vaše sily alebo máte iné dôvody, kedy (ne)dobrovoľne opustíte štúdium, alebo ste ju úspešne skončili s titulom vo vrecku. Ukončiť…

Výhody a nevýhody študentského účtu v banke

Študentský účet je bankový účet špeciálne určený pre študentov, ktorým môže priniesť určité výhody a nevýhody v porovnaní s bežnými účtami. Keby ale nevýhody prevažovali nad výhodami, neboli by…