Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako si vybrať vysokú školu

Chystáte sa podať si prihlášky na vysoké školy? Čas máte len do konca januára. Ak však stále nie ste rozhodnutí, na akú školu sa chcete prihlásiť? Pripravili sme pre vás 5 skvelých tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si správne.

 

 

Zvážte náročnosť

Pri výbere odboru by ste mali s triezvou hlavou zvážiť, či si na daný odbor trúfate. Ak si vyberiete priťažký odbor, tak sa vám môže stať, že stratíte jeden, dva alebo tri roky života. A to úplne zbytočne. O peniazoch nehovoriac.

Čo uplatnenie? 

Keď daný odbor dokončíte, budete sa mať kde zamestnať? Ak nie, mali by ste zvážiť aj iné odbory. Študujete na to, aby ste mali skvelé zamestnanie, nie aby ste mali vo vitrínke zbytočný diplom a Mgr alebo Ing pred menom.

Komfort cestovania

Ak si vyberáte vysokú školu, zvážte aj náročnosť dochádzania na internát. Nie vždy je rozhodujúca vzdialenosť, ale aj pravidelnosť spojov a prestupy. Niekedy je lepšie dochádzať do Bratislavy zo Žiliny, ako napríklad z nejakej obce pri Trnave.

Čo cena? 

Niektoré vysoké školy stoja viac, iné menej. Štúdium je zadarmo, no skriptá, pomôcky a internát si musíte zaplatiť sami. V takom prípade by ste mohli zvážiť aj brigádu alebo zamestnanie, ktoré vám však zoberie veľa voľného času.

Aby vás to bavilo

V neposlednom rade je dôležité aj to, či vás daný odbor bude baviť. Určite to však nie je na úplne prvom mieste. V každom prípade si však vyberte školu, ktorá vám je aspoň trochu blízka. Nemusí to byť voľba srdcom.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…