Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako si vybrať vysokú školu

Chystáte sa podať si prihlášky na vysoké školy? Čas máte len do konca januára. Ak však stále nie ste rozhodnutí, na akú školu sa chcete prihlásiť? Pripravili sme pre vás 5 skvelých tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si správne.

 

 

Zvážte náročnosť

Pri výbere odboru by ste mali s triezvou hlavou zvážiť, či si na daný odbor trúfate. Ak si vyberiete priťažký odbor, tak sa vám môže stať, že stratíte jeden, dva alebo tri roky života. A to úplne zbytočne. O peniazoch nehovoriac.

Čo uplatnenie? 

Keď daný odbor dokončíte, budete sa mať kde zamestnať? Ak nie, mali by ste zvážiť aj iné odbory. Študujete na to, aby ste mali skvelé zamestnanie, nie aby ste mali vo vitrínke zbytočný diplom a Mgr alebo Ing pred menom.

Komfort cestovania

Ak si vyberáte vysokú školu, zvážte aj náročnosť dochádzania na internát. Nie vždy je rozhodujúca vzdialenosť, ale aj pravidelnosť spojov a prestupy. Niekedy je lepšie dochádzať do Bratislavy zo Žiliny, ako napríklad z nejakej obce pri Trnave.

Čo cena? 

Niektoré vysoké školy stoja viac, iné menej. Štúdium je zadarmo, no skriptá, pomôcky a internát si musíte zaplatiť sami. V takom prípade by ste mohli zvážiť aj brigádu alebo zamestnanie, ktoré vám však zoberie veľa voľného času.

Aby vás to bavilo

V neposlednom rade je dôležité aj to, či vás daný odbor bude baviť. Určite to však nie je na úplne prvom mieste. V každom prípade si však vyberte školu, ktorá vám je aspoň trochu blízka. Nemusí to byť voľba srdcom.

Vzor bakalárskej práce – kde sa inšpirovať?

Pri písaní bakalárskej práce vám dokáže naozaj intenzívne pomôcť nahliadnutie do iných bakalárskych prác, ktoré v…

Bakalárska práca - počet strán, počet znakov a počet slov

Počet strán, počet slov a počet znakov vo vašej bakalárskej práci vás bude mimoriadne zaujímať najmä kvôli jej rozsahu. V dnešnom člá…

Rozsah bakalárskej práce – závisí aj od témy?

Rozsah bakalárskej práce je často riešená téma, no napriek tomu s ním majú mnohí študenti problém. Vždy sa rieši najmä…