Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako správne na písanie záverečnej práce: Nepodceňte jej obsah!

Písanie záverečnej práce so sebou prináša mnoho úskalí. Jedným z nich jej aj zvládnuť jej obsah napísať stručne, jasne, prehľadne a tak, aby zodpovedal požadovaným kritériám. Ak neviete, ako na to, my Vám poradíme...    

             

Ako na obsah diplomovky či bakalárky

Vedzte, ak ste to doposiaľ nevedeli, že obsah diplomovej práce pozostáva z názvov všetkých jej častí, a to vrátane číslovania kapitol, príloh aj čísel strán. Obsah patrí medzi povinné časti diplomovky i bakalárky, keďže jeho hlavnou úlohou je pomôcť čitateľom lepšie sa orientovať vrámci jednotlivých častí záverečnej práce.

Forma obsahu záverečných prác

Z formálneho hľadiska je obsah záverečnej práce vždy na novej strane, pričom sa nachádza za abstraktom. Obsah každej diplomovky aj bakalárky by sa mal skladať z nadpisov jednotivých kapitol i podkapitol danej práce a tiež je potrebné uviesť čísla strán, na ktorých sa tieto časti nachádzajú, podobne ako zoznam príloh.

Jednoduché vytvorenie obsahu prác vo Worde

Keďže Word je už prirodzenou súčasťou písania záverečných prác, je študentom veľmi nápomocný aj pri tvorbe obsahu. Dá sa totiž vytvoriť vcelku jednoducho, stačí využiť vstavané štýly nadpisov – Nadpis 1, Nadpis 2, Nadpis 3 a ďalšie, ktoré budú tvoriť obsah dokumentu.

Postup je nasledovný: Najprv umiestnite kurzor na začiatok dokumentu, následne kliknite na pás s nástrojmi Referencie a tam na prvé tlačidlo Obsah. Z galérie vyberiete Automatická tabuľka 1, ktorá na pozíciu kurzora vloží obsah vytvorený zo štýlov nadpisov.

Skutočne nič zložité, tak smelo zahoďte obavy z písania obsahu záverečných prác. Keby však predsa len niečo, sme tu a radi Vám pomôžeme.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…