Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ako úspešní ľudia (ne)dokončili vysoké školy

Všetci do vás stále hustia, nech len študujete, aby z vás raz (to je kedy vlastne???) niečo bolo? Niečo poriadne? Čo tým však ale majú na mysli? Pretože, možno viete a možno sa práve dozviete, medzi nami existuje skutočne kvantum úspešných ľudí, z ktorých poniektorí aj napriek absencii vysokoškolského titulu veľa dokázali.

Páči sa, zopár príkladov za všetko (možno ako inšpirácia)…

Biznismeni s veľkým B

Bill Gates, najbohatší chlap planéty, ktorý tento titul s prehľadom obhajuje takmer každý rok, hoci už dávno je jeho prioritou niečo iné, ako zarábanie peňazí. Génius a „otec“ Microsoftu sa už viac, ako počítačom, venuje charite a záchrane planéty, no i tak kraľuje rebríčku miliardárov, a to všetko dosiahol, podotýkame, bez titulu pred či za menom. Bill pritom nebol chlapcom z chudobnej rodiny, ktorý by si školu dovoliť nemohol, ani priemer zo strednej nemal najhorší, takže si v podstate mohol vyberať, čo a ako ďalej. A on sa rozhodol, predstavte si, vysokú nedokončiť. Napriek tomu nie je zástancom tvrdenia, že dobré vzdelanie nie je potrebné k veľkým úspechom a sám seba považuje v tomto smere skôr za výnimku potvrdzujúcu pravidlo. Jednoducho, ako tvrdí, mal prosto nápad, ktorý nemohol odkladať, kým zoštátnicuje…

Ďalším z klubu geniálnych superboháčov, ktorým chýba univerzitné vzdelanie, je Steve Jobs. Zakladateľ spoločnosti Apple sa na výšku vykašľal, keď mal 21. A na rozdiel od Gatesa si Jobs za svojím rozhodnutím vždy hrdo stál, ba dokonca neraz vyhlásil, že nechať vysokú bolo jeho najlepším rozhodnutím v živote.

Pri pohľade na životopisy oboch vyššie spomenutých pánov sa skutočne môže zdať, že diplom je nepodstatným zdrapom papiera, čo on aj mnohokrát je, keď absolventovi chýba to podstatné: Odvaha. Ako totiž ukazuje realita i prieskumy, práve chuť a motivácia púšťať sa do nových vecí je niečo, čo u nás i vás, teda u väčšiny vysokoškolákov absentuje. Vraj totiž čím vyššie skončené vzdelanie máme, tým menej chceme či vieme zariskovať, čo je veľká škoda - naša škoda.

Z ulice na plátna kín

Po dvoch super múdrych chlapíkoch, ktorí s vysokou či bez urobili skutočnú dieru do sveta je naokolo (hoci nie až tak blízko) omnoho viac známych osobností, ktoré sa svetom (a mega úspešnou kariérou) prebíjali bez akéhokoľvek titulu. Čo titulu, mnohé filmové či spevácke hviezdy neskončili ani základné vzdelanie (čo však nikomu nedávame za príklad ☺). Lebo povedzme si úprimne, nie všetci žijeme v Hollywoode (alebo sa tam máme v pláne presťahovať) a nemáme šťastie, ako ho mali trebárs taká Jennifer Lopez, Daniel Craig alebo Jim Carrey. Napriek tomu ako motivácia poslúžiť môžu, minimálne v tom, že existujú aj iné, menej bolestivé cesty k úspechu, aké si vyskúšali títo bývalí bezdomovci. Jednou z nich môže byť aj dobre zvolená vysoká, prípadne nápad za milión.

Či sa už rozhodnete tak či inak, aj s písaním vysokoškolských prác si viete pomôcť, stačí sa obrátiť na skúsenejších… A vy sa zatiaľ môžete venovať iným záležitostiam, trebárs aj vymýšľaniu niečoho prelomového.

Tak vidíte, nakoniec ani tá vysoká nebude celkom márna alebo??

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.

Alebo Vás zaujíma Prečo som založil VSpráce.sk?

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…