Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Bakalárska práca z filozofie - ako na ňu?

Filozofia nie je vedný odbor, ktorý, ako sa mnohí mylne domnievajú, je len o nejakých úvahách starých filozofov. Filozofia ako vedný odbor utvára napríklad aj smerovanie politických hnutí či tvorbu úplne nových. Aké bakalárske práce môžu zaujať porotu a oponenta a zabezpečiť vám dobrú známku? 

Filozofia a bakalárska práca

Na bakalársku prácu, ale aj diplomovú prácu z filozofie sa dá pozerať z rôznych uhlov.  Analyzovať sa dá nielen nejaká filozofická myšlienka, ale napríklad aj samotný odbor, či dokonca súvislosť filozofie s inými príbuznými odbormi. Inšpirovať sa môžete aj témami, ktoré spracovávali starší študenti, no máme pre vás aj pár zaujímavých tipov, ktoré sú navyše aktuálne.

Bakalárky o filozofickej úvahe

Najjednoduchšou témou bakalárskej práce je opísať nejaký filozofický smer. Oveľa konkrétnejšie je však spracovanie konkrétnej myšlienky alebo úvahy. Ako na konkrétnu úvahu nahliadajú rôzni filozofovia, či naopak rôzne filozofické smery? Môže myšlienka prispieť k zlepšeniu nejakej situácie, či ju naopak zhoršiť?

Filozofia ako humánno-vedný odbor

Ako sa filozofia vyvíjala v antike či za posledné 3 storočia, o tom sa pravdepodobne učíte priamo v škole. Ako sa však bude uberať ďalej? V akých oblastiach života či politiky môže filozofia pomôcť? S ktorými vednými odbormi sa bude prepájať a kde môžu filozofia pomáhať ako odborní konzultanti?

Zvrátené filozofie posledného storočia

O nemeckom nacizme či talianskom fašizme počul už každý. Vidíme však, že aj v roku 2022 sa v niektorých krajinách rozmáhajú rôzne zvrátené ideológie schopné potláčať ľudské práva. Sú malé neonacistické strany bezpečnostnou hrozbou? A čo mocnosti nedodržiavajúce ženevské konvencie pri ozbrojenom konflikte?

Utopické filozofie

Je socializmus vlastne dokonalou utopickou filozofiou, alebo je to len ďalší politický smer určený na ovládanie a zneužívanie ľudí? Aké ďalšie utopické filozofie existujú a kto ich kedy skúšal implementovať? Sú na svete aj v súčasnosti nejaké krajiny alebo komunity, ktoré sa riadia utopickou filozofiou?

 

Podklady k bakalárskej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…