Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Čo robiť, keď vás vyhodia zo školy

Škola pred vami zatvorila dvere? Nevešajte hlavu. Nech už sa to stalo z akéhokoľvek dôvodu, stále máte určité možnosti, ako v štúdiu pokračovať. Poďme si ich spoločne prebrať v nasledujúcom článku a uvidíte, že nič nie je stratené.

Čo robiť, keď vás vyhodia z vysokej školy

Podajte odvolanie

Ak sa o vašom procese vyhodenia zo štúdia ešte stále rozhoduje, môžete podať odvolanie. Dobre napísané odvolanie s kvalitným odôvodnením a pokorným odovzdaním komisii môže rozhodnúť o vašom zotrvaní na fakulte.

Skúste medziročník

Ak ste v treťom ročníku nesplnili všetky podmienky pre postup k obhajobe, môžete skúsiť medziročník. Tu tieto podmienky dobehnete, odovzdáte všetko čo treba a môžete svoje štúdium pokojne dokončiť.

Podajte si prihlášku znovu

Ak vás vyhodili v tretiaku kvôli predmetom z druháku, ktoré ste ani po prenesení neabsolvovali, môžete si znovu pridať prihlášku. Znovu pôjdete do prvého ročníka, počas ktorého môžete pracovať, a z neho rovno skočíte do tretieho ročníka, kde si dorobíte ostatné. Ušetríte tak jeden rok.

Skúste inú školu

Ak nechcete ďalej študovať na rovnakej škole, podajte si prihlášku na inú. Môžete si vybrať podobný odbor a nechať si uznať predmety, alebo si vybrať úplne iný odbor. Tak či onak, vyhnete si možno šikane vyučujúcich alebo iným nepríjemnostiam, kvôli ktorým ste nedokončili štúdium na prvej škole.

Nerobte znova tie isté chyby

Nepodvádzajte, môžu vás vyhodiť znovu. Nebuďte arogantní, nezasadnú si na vás. Nebuďte ani celý deň pri pive, radšej sa viac venujte štúdiu. Nech nepremárnite ani ďalšie 3 roky, bude to lepšie a raz si za to poďakujete.

 

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…