Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Čo znamená MBA titul a ako ho získať

Čo znamená MBA titul a ako ho získať

 

MBA (Master of Business Administration) je jedným z najuznávanejších a najpopulárnejších titulov na svete v oblasti podnikania a manažmentu. Tento prestížny titul otvára dvere k lepším pracovným príležitostiam, rozširuje vedomosti a zručnosti v oblasti podnikania a umožňuje študentom lepšie porozumieť komplexným aspektom obchodu a manažmentu. Nie je klasickým titulom, podobne ako Mgr., či Ing. ale jeho praktickým rozšírením.

MBA štúdium totiž rozširuje teoretické vedomosti o praktickú stránku. Študijné programy sa neustále menia. Reflektujú tak na aktuálne trendy a praktickosť na úkor teórie, ktorú získavate na vysokej škole.

Čo je to titul MBA?

MBA je pokročilý akademický titul, ktorý sa špecializuje na manažment a podnikanie. Je navrhnutý tak, aby poskytoval študentom znalosti a zručnosti potrebné na úspešné vedenie podniku alebo organizácie. Študenti sa tiež učia analyzovať dáta, rozhodovať na základe informácií a vyvíjať riešenia pre rôzne obchodné výzvy.

História MBA titulu

Prvý program MBA bol založený na Harvarde v roku 1908. Odvtedy sa MBA programy stali populárnymi po celom svete a existuje množstvo univerzít, ktoré ponúkajú tento titul. MBA programy sa neustále vyvíjajú a prispôsobujú sa meniacim sa potrebám obchodného sveta.

Výhody MBA titulu

Titul MBA vám môže otvoriť dvere k lepším pracovným príležitostiam a úspešnému kariérnemu rastu. Získate hlbšie pochopenie obchodných a manažérskych konceptov a začnete sa na úlohy pozerať z analytického hľadiska.

Počas štúdia môžete stretnúť ľudí podobného zamerania, čo vám umožní vytvárať networking počas aj po skončení štúdia.

Titul MBA zároveň ukazuje potenciálnemu zamestnávateľovi vašu vôľu na sebe pracovať a vzdelávať sa, čo sa môže odzrkadliť aj na vašom nástupnom plate a jeho neskoršom zvyšovaní.

Kedy môžete získať titul MBA?

Štúdium prebieha tradičným prezenčným systémom. Tu je potrebná vaša fyzická účasť na prednáškach. Ďalšou možnosťou sú víkendové/večerné formy štúdia, kedy môžete byť zároveň pracujúcim aj študujúcim. Táto forma je ale časovo náročná a nie každému záujemcovi vyhovuje.

Asi najpopulárnejšou formou su online MBA programy, pretože ponúka výraznú flexibilitu a predovšetkým možnosť študovať prakticky na akejkoľvek škole na svete, ktorá MBA štúdium ponúka.

Kde sa píše titul?

Titul MBA sa píše za menom. Zvyčajná dĺžka štúdia je 1-2 roky a je spoplatnená.

MBA titul je cenným a uznávaným akademickým titulom, ktorý môže otvoriť množstvo príležitostí v oblasti podnikania a manažmentu. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre celý čas, online, alebo iný spôsob štúdia, získať MBA môže byť investíciou do vášho profesionálneho rastu a úspechu. Nezabudnite však na to, že to vyžaduje odhodlanie a úsilie, ale môže vás posunúť na vysokú úroveň vo svete podnikania.

Štúdium sa ukončuje MBA prácou. Ak pracovne nestíhate, alebo potrebujete podklady k jej napísaniu, neváhajte nám napísať, alebo vyplniť nezáväznú cenovú ponuku. Máme roky skúseností s písaním záverečných prác – profesionálne a diskrétne.

Podklady k MBA práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Galéria Čo znamená MBA titul a ako ho získať

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…