Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Dajte si pozor na tieto veci a diplomovku napíšete omnoho ľahšie

Každému študentovi sa v istom momente stane to, čoho sa najviac obával. Pri písaní práce sa jednoducho zasekne a nevie, ako pokračovať. Vždy to má za následok nejaký externý faktor, ktorý priamo alebo nepriamo znepríjemní písanie samotnej práce a spomalí nás aj na niekoľko dní. Ktoré veci to spôsobujú najčastejšie a ktorým by sme sa mali určite vyhnúť?

 

Gramatické chyby

Najmä ľudia nie príliš spriatelení so slovenským jazykom môžu mať s písaním dlhých textov značné problémy. Na tento bod však poznáme určité riešenie, a to písať prácu v takom programe, ktorý za vás chyby automaticky opraví. Dnes to robia už telefóny s Androidom, nič vám preto nebráni písať si niektoré poznámky priamo v električke do telefónu a následne si ich doma stiahnuť z cloudu do počítača.

Internet

Pomalý internet nás trápi pri pozeraní filmov a seriálov, pri sťahovaní hudby, pri hraní online hier, ale aj pri písaní našej záverečnej práce. Priplaťte si radšej za spoľahlivého poskytovateľa internetového pripojenia, ktorý vám zaručí, že internet nevypadne ani pri búrke alebo veľkých nánosoch snehu.

Funkčné programy

Či už ide o kancelársky balík, pokročilé mapové programy alebo vedecké programy, je dôležité mať ich legálne verzie. Vyhnete sa tak strate údajov a problémom s autorizáciou. Napríklad Office 365 je pre študentov zadarmo, nemusíte zháňať ilegálne cracky. Podobne dokážete získať (s pomocou školy alebo školskej knižnice) aj licencie na ďalšie programy.

Žiadne vonkajšie vplyvy

Nenechajte sa zbytočne rozptyľovať. Seriál vám neutečie, kamoši vypijú aj bez vás a tréning doženiete. Prvoradé je dopísať bakalársku alebo diplomovú prácu.

Dostatok voľného času

Najdôležitejší zo všetkého je oddych. Keď viete, že dnes to už proste nedáte, neposúvajte prácu z hodiny na hodinu. Jednoducho ju nechajte spať do ďalšieho dňa a robte veci, ktoré vás bavia. Ďalší deň budete plní energie pre písanie ďalších častí práce.

 

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…

Čo znamená titul CSc.? Ako osloviť človeka s CSc.?

  Titul CSc. (Candidatus Scientiarum) je vedecký titul, ktorý sa udeľoval v bývalých socialistických krajinách, vrátane Československa, počas 20…

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…