Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Diplomová práca a analýza problému nezamestnanosti v nej

Problematika nezamestnanosti je vážny spoločenský problém, ktorý trápi aj mladých Slovákov. Neraz i čerstvých absolventov, ktorí s diplomom v ruke mieria rovno na úrady práce.

Aj preto je táto problematika častou témou záverečných prác, kde sa skúma z rôznych hľadísk...

Analýza problému nezamestnanosti v diplomovej práci

Aj študenti si uvedomujú vážnosť situácie v dnešnej spoločnosti, a tak sa snažia svojou troškou prispieť k jej zlepšeniu. Jednou z pálčivých tém je i problém nezamestnanosti, keďže to nie je len vážny spoločenský, sociálny, ekonomický, sociálny, psychologický, ale i zdravotný problém.

Otázky, aký má nezamestnanosť vplyv na zdravie človeka, prípadne na celú populáciu, sú aj v súčasnosti aktuálne a nie celkom zodpovedané. Preto je tu vždy priestor na nový pohľad, prínos, aj v záverečnej práci vysokoškolákov.

Taktiež je možné skúmať dopad nezamestnanosti na životnú úroveň jedinca, prípadne celej jeho rodiny.

Ďalší rozmer nezamestnanosti

Ďalším rozmerom nezamestnanosti je problém chudoby. Najmä v prípadoch, ak sa jedná o nezamestnanosť dlhodobú, je práve chudoba reálnym stavom, ktorý hrozí. Chudobu možno chápať ako relatívnu aj ako absolútnu.

Pod relatívnou chudobou rozumieme chudobu v porovnaní s ostatnými obyvateľmi v danej kultúre, pod absolútnou už chápeme chudobu v zmysle neschopnosti napĺňať ani tie najzákladnejšie potreby človeka, čo už je skutočne hraničný stav existencie človeka. Preskúmať tento fenomén, otázku chudoby a jej relativity v našej kultúre, čo chudobou je a čo ešte nie, je rozhodne zaujímavým námetom na spracovanie v diplomovej či bakalárskej práci. Ako aj fungovanie nášho sociálneho systému a jeho sociálneho rozmeru.

Nezamestnanosť je zložitý problém, na ktorý sa dá nahliadnuť z rôznych strán a rôznymi pohľadmi, aj preto je to veľmi zaujímavá téma každej diplomovej práce. A radi vám s ňou pomôžeme i my.

Výhody externého štúdia na vysokej škole

Rozhodujete sa, či ísť na vysokú školu, alebo budete radšej študovať externe? Obe formy majú svoje výhody a nevýhody. Dnes sa pozrieme na…

Abstrakt diplomovej práce rýchlo a jednoducho

Abstrakt je v diplomovej práci neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by vás na mnohých školách zrejme ani nepustili k obhajobe. Veľa študentov sa ob…

Ako vytvoriť obsah diplomovej práce?

Aby bola aj vaša diplomová práca prehľadná, potrebujete zostaviť kvalitný obsah. Nemusíte sa báť, nie je to práca na týždeň, no vytvoriť…