Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Diplomová práca a analýza problému nezamestnanosti v nej

Problematika nezamestnanosti je vážny spoločenský problém, ktorý trápi aj mladých Slovákov. Neraz i čerstvých absolventov, ktorí s diplomom v ruke mieria rovno na úrady práce.

Aj preto je táto problematika častou témou záverečných prác, kde sa skúma z rôznych hľadísk...

Analýza problému nezamestnanosti v diplomovej práci

Aj študenti si uvedomujú vážnosť situácie v dnešnej spoločnosti, a tak sa snažia svojou troškou prispieť k jej zlepšeniu. Jednou z pálčivých tém je i problém nezamestnanosti, keďže to nie je len vážny spoločenský, sociálny, ekonomický, sociálny, psychologický, ale i zdravotný problém.

Otázky, aký má nezamestnanosť vplyv na zdravie človeka, prípadne na celú populáciu, sú aj v súčasnosti aktuálne a nie celkom zodpovedané. Preto je tu vždy priestor na nový pohľad, prínos, aj v záverečnej práci vysokoškolákov.

Taktiež je možné skúmať dopad nezamestnanosti na životnú úroveň jedinca, prípadne celej jeho rodiny.

Ďalší rozmer nezamestnanosti

Ďalším rozmerom nezamestnanosti je problém chudoby. Najmä v prípadoch, ak sa jedná o nezamestnanosť dlhodobú, je práve chudoba reálnym stavom, ktorý hrozí. Chudobu možno chápať ako relatívnu aj ako absolútnu.

Pod relatívnou chudobou rozumieme chudobu v porovnaní s ostatnými obyvateľmi v danej kultúre, pod absolútnou už chápeme chudobu v zmysle neschopnosti napĺňať ani tie najzákladnejšie potreby človeka, čo už je skutočne hraničný stav existencie človeka. Preskúmať tento fenomén, otázku chudoby a jej relativity v našej kultúre, čo chudobou je a čo ešte nie, je rozhodne zaujímavým námetom na spracovanie v diplomovej či bakalárskej práci. Ako aj fungovanie nášho sociálneho systému a jeho sociálneho rozmeru.

Nezamestnanosť je zložitý problém, na ktorý sa dá nahliadnuť z rôznych strán a rôznymi pohľadmi, aj preto je to veľmi zaujímavá téma každej diplomovej práce. A radi vám s ňou pomôžeme i my.

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…