Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Diplomová práca a analýza problému nezamestnanosti v nej

Problematika nezamestnanosti je vážny spoločenský problém, ktorý trápi aj mladých Slovákov. Neraz i čerstvých absolventov, ktorí s diplomom v ruke mieria rovno na úrady práce.

Aj preto je táto problematika častou témou záverečných prác, kde sa skúma z rôznych hľadísk...

Analýza problému nezamestnanosti v diplomovej práci

Aj študenti si uvedomujú vážnosť situácie v dnešnej spoločnosti, a tak sa snažia svojou troškou prispieť k jej zlepšeniu. Jednou z pálčivých tém je i problém nezamestnanosti, keďže to nie je len vážny spoločenský, sociálny, ekonomický, sociálny, psychologický, ale i zdravotný problém.

Otázky, aký má nezamestnanosť vplyv na zdravie človeka, prípadne na celú populáciu, sú aj v súčasnosti aktuálne a nie celkom zodpovedané. Preto je tu vždy priestor na nový pohľad, prínos, aj v záverečnej práci vysokoškolákov.

Taktiež je možné skúmať dopad nezamestnanosti na životnú úroveň jedinca, prípadne celej jeho rodiny.

Ďalší rozmer nezamestnanosti

Ďalším rozmerom nezamestnanosti je problém chudoby. Najmä v prípadoch, ak sa jedná o nezamestnanosť dlhodobú, je práve chudoba reálnym stavom, ktorý hrozí. Chudobu možno chápať ako relatívnu aj ako absolútnu.

Pod relatívnou chudobou rozumieme chudobu v porovnaní s ostatnými obyvateľmi v danej kultúre, pod absolútnou už chápeme chudobu v zmysle neschopnosti napĺňať ani tie najzákladnejšie potreby človeka, čo už je skutočne hraničný stav existencie človeka. Preskúmať tento fenomén, otázku chudoby a jej relativity v našej kultúre, čo chudobou je a čo ešte nie, je rozhodne zaujímavým námetom na spracovanie v diplomovej či bakalárskej práci. Ako aj fungovanie nášho sociálneho systému a jeho sociálneho rozmeru.

Nezamestnanosť je zložitý problém, na ktorý sa dá nahliadnuť z rôznych strán a rôznymi pohľadmi, aj preto je to veľmi zaujímavá téma každej diplomovej práce. A radi vám s ňou pomôžeme i my.

Čo znamená MBA titul a ako ho získať

MBA (Master of Business Administration) je jedným z najuznávanejších a najpopulárnejších titulov na svete v oblasti podnikania a manažmentu.   MBA (Master of Business Administration) je jedn…

Ukončenie štúdia na vysokej škole – čo by ste mali vedieť

Ukončiť vysokú školu môžete dvoma spôsobmi – buď je štúdium nad vaše sily alebo máte iné dôvody, kedy (ne)dobrovoľne opustíte štúdium, alebo ste ju úspešne skončili s titulom vo vrecku. Ukončiť…

Výhody a nevýhody študentského účtu v banke

Študentský účet je bankový účet špeciálne určený pre študentov, ktorým môže priniesť určité výhody a nevýhody v porovnaní s bežnými účtami. Keby ale nevýhody prevažovali nad výhodami, neboli by…