Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Diplomová práca a analýza problému nezamestnanosti v nej

Problematika nezamestnanosti je vážny spoločenský problém, ktorý trápi aj mladých Slovákov. Neraz i čerstvých absolventov, ktorí s diplomom v ruke mieria rovno na úrady práce.

Aj preto je táto problematika častou témou záverečných prác, kde sa skúma z rôznych hľadísk...

Analýza problému nezamestnanosti v diplomovej práci

Aj študenti si uvedomujú vážnosť situácie v dnešnej spoločnosti, a tak sa snažia svojou troškou prispieť k jej zlepšeniu. Jednou z pálčivých tém je i problém nezamestnanosti, keďže to nie je len vážny spoločenský, sociálny, ekonomický, sociálny, psychologický, ale i zdravotný problém.

Otázky, aký má nezamestnanosť vplyv na zdravie človeka, prípadne na celú populáciu, sú aj v súčasnosti aktuálne a nie celkom zodpovedané. Preto je tu vždy priestor na nový pohľad, prínos, aj v záverečnej práci vysokoškolákov.

Taktiež je možné skúmať dopad nezamestnanosti na životnú úroveň jedinca, prípadne celej jeho rodiny.

Ďalší rozmer nezamestnanosti

Ďalším rozmerom nezamestnanosti je problém chudoby. Najmä v prípadoch, ak sa jedná o nezamestnanosť dlhodobú, je práve chudoba reálnym stavom, ktorý hrozí. Chudobu možno chápať ako relatívnu aj ako absolútnu.

Pod relatívnou chudobou rozumieme chudobu v porovnaní s ostatnými obyvateľmi v danej kultúre, pod absolútnou už chápeme chudobu v zmysle neschopnosti napĺňať ani tie najzákladnejšie potreby človeka, čo už je skutočne hraničný stav existencie človeka. Preskúmať tento fenomén, otázku chudoby a jej relativity v našej kultúre, čo chudobou je a čo ešte nie, je rozhodne zaujímavým námetom na spracovanie v diplomovej či bakalárskej práci. Ako aj fungovanie nášho sociálneho systému a jeho sociálneho rozmeru.

Nezamestnanosť je zložitý problém, na ktorý sa dá nahliadnuť z rôznych strán a rôznymi pohľadmi, aj preto je to veľmi zaujímavá téma každej diplomovej práce. A radi vám s ňou pomôžeme i my.

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…