Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Dôvody, ktoré ťa presvedčia, aby si skúsil erazmus

Erazmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erazmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.Erazmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erazmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.

 

Pol roka dovolenky

V niektorých prípadoch až rok. Na erazme v cudzine môžete počas štúdia stráviť až 2 a pol roka. Keď si vyberiete exotickú krajinu, môžete zimný semester prežiť doslova na pláži pri mori a provokovať svojich spolužiakov fotkami v plavkách.

Ktoré krajiny sú top?

Všetky! Každá jedna vám môže ponúknuť obrovské možnosti spoznávania a jazykových zručností. Čo je najlepšie, nemusíte sa limitovať ničím iným, ako napríklad dobrou angličtinou, lebo vyučovať sa budete pravdepodobne v tej.

Čo vyrovnávacie skúšky

Toto už závisí od konkrétnej fakulty a študijného odboru a je to naozaj veľmi individuálne. Niekedy po príchode z erazmu musia študenti urobiť skúšky z predmetov, ktoré na erazme nemali. Niekedy sa im však započítajú naopak aj skúšky aj z budúcich ročníkov, čo môže byť výhoda.

Kedy sa na erazmus zapísať?

Keď škola vydá výzvu. Je zvykom, že počas zimného semestra sa zapíšete na erazmus do letného a funguje to aj naopak. Sledujte vždy pozorne stránku katedry alebo sa priamo spýtajte niekoho z vyučujúcich, ktorý vám poradí.

Dostanem sa tam?

Nápor študentov na erazmus je obrovský a miest býva málo. Napriek tomu, ak ste šikovní a máte dobré známky, dostať sa na erazmus by nemusel byť až taký veľký problém. Je však dobré na to myslieť medzi prvými a vybavovať si erazmus už ako prvák, keď väčšina študentov o tom ani neuvažuje.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Abstrakt diplomovej práce rýchlo a jednoducho

Abstrakt je v diplomovej práci neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by vás na mnohých školách zrejme ani nepustili k obhajobe. Veľa študentov sa ob…

Ako vytvoriť obsah diplomovej práce?

Aby bola aj vaša diplomová práca prehľadná, potrebujete zostaviť kvalitný obsah. Nemusíte sa báť, nie je to práca na týždeň, no vytvoriť…

Bakalárska práca z filozofie - ako na ňu?

Filozofia nie je vedný odbor, ktorý, ako sa mnohí mylne domnievajú, je len o nejakých úvahách starých filozofov. Filozofia ako vedný…