Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Dôvody, ktoré ťa presvedčia, aby si skúsil erazmus

Erazmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erazmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.Erazmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erazmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.

 

Pol roka dovolenky

V niektorých prípadoch až rok. Na erazme v cudzine môžete počas štúdia stráviť až 2 a pol roka. Keď si vyberiete exotickú krajinu, môžete zimný semester prežiť doslova na pláži pri mori a provokovať svojich spolužiakov fotkami v plavkách.

Ktoré krajiny sú top?

Všetky! Každá jedna vám môže ponúknuť obrovské možnosti spoznávania a jazykových zručností. Čo je najlepšie, nemusíte sa limitovať ničím iným, ako napríklad dobrou angličtinou, lebo vyučovať sa budete pravdepodobne v tej.

Čo vyrovnávacie skúšky

Toto už závisí od konkrétnej fakulty a študijného odboru a je to naozaj veľmi individuálne. Niekedy po príchode z erazmu musia študenti urobiť skúšky z predmetov, ktoré na erazme nemali. Niekedy sa im však započítajú naopak aj skúšky aj z budúcich ročníkov, čo môže byť výhoda.

Kedy sa na erazmus zapísať?

Keď škola vydá výzvu. Je zvykom, že počas zimného semestra sa zapíšete na erazmus do letného a funguje to aj naopak. Sledujte vždy pozorne stránku katedry alebo sa priamo spýtajte niekoho z vyučujúcich, ktorý vám poradí.

Dostanem sa tam?

Nápor študentov na erazmus je obrovský a miest býva málo. Napriek tomu, ak ste šikovní a máte dobré známky, dostať sa na erazmus by nemusel byť až taký veľký problém. Je však dobré na to myslieť medzi prvými a vybavovať si erazmus už ako prvák, keď väčšina študentov o tom ani neuvažuje.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…