Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Dôvody, ktoré ťa presvedčia, aby si skúsil erazmus

Erazmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erazmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.Erazmus študenti opisujú ako najlepšiu skúsenosť, ktorú môžu zažiť počas štúdia na vysokej škole. Prečo je ten erazmus taký obľúbený, kedy sa naň zapísať a ako si vybrať krajinu? Dozvieš sa v článku.

 

Pol roka dovolenky

V niektorých prípadoch až rok. Na erazme v cudzine môžete počas štúdia stráviť až 2 a pol roka. Keď si vyberiete exotickú krajinu, môžete zimný semester prežiť doslova na pláži pri mori a provokovať svojich spolužiakov fotkami v plavkách.

Ktoré krajiny sú top?

Všetky! Každá jedna vám môže ponúknuť obrovské možnosti spoznávania a jazykových zručností. Čo je najlepšie, nemusíte sa limitovať ničím iným, ako napríklad dobrou angličtinou, lebo vyučovať sa budete pravdepodobne v tej.

Čo vyrovnávacie skúšky

Toto už závisí od konkrétnej fakulty a študijného odboru a je to naozaj veľmi individuálne. Niekedy po príchode z erazmu musia študenti urobiť skúšky z predmetov, ktoré na erazme nemali. Niekedy sa im však započítajú naopak aj skúšky aj z budúcich ročníkov, čo môže byť výhoda.

Kedy sa na erazmus zapísať?

Keď škola vydá výzvu. Je zvykom, že počas zimného semestra sa zapíšete na erazmus do letného a funguje to aj naopak. Sledujte vždy pozorne stránku katedry alebo sa priamo spýtajte niekoho z vyučujúcich, ktorý vám poradí.

Dostanem sa tam?

Nápor študentov na erazmus je obrovský a miest býva málo. Napriek tomu, ak ste šikovní a máte dobré známky, dostať sa na erazmus by nemusel byť až taký veľký problém. Je však dobré na to myslieť medzi prvými a vybavovať si erazmus už ako prvák, keď väčšina študentov o tom ani neuvažuje.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať
Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…