Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Externé štúdium na vysokej škole a jeho 3 najväčšie plusy

Mnohí chceme študovať na vysokej, no nie každý chce či môže študovať interne. Niekto musí popri škole pracovať, ďalší zasa ani netúži po dennom vysokoškolskom štúdiu.

V každom prípade, vysoká externe má svoje čaro aj výhody. Ktoré sú tie najväčšie? Podľa nás tieto...

Kariéra popri škole

Pracovať popri škole, pre niekoho nutnosť, pre iného výhoda, o ktorú by nerád prišiel. Ani kvôli vysokoškolskému diplomu nie. A prečo by aj? Hoci študovať popri práci, naviac, ak už máte aj ďalšie záväzky, nie je nikdy jednoduché, dá sa to, ak sa chce a ak sa viete so svojím zamestnávateľom dohodnúť. Dohoda je o to ľahšia, ak od vás sám nadriadený vyžaduje zvýšenie kvalifikácie.

Ak je však štúdium popri práci vašou slobodnou voľbou, vždy sa to dá riešiť dovolenkou, najmä je to ale o nabitých víkendoch a učení po večeroch.

Cenná prax už počas štúdia

Veľkou výhodou býva to, ak sa rozhodnete študovať to, čím sa už živíte. Vďaka tomu môžete máte veľký náskok pred spolužiakmi študujúcimi daný smer interne. A tak, kým oni „len“ študujú, vy aj reálne získavate prax v danom odbore. Reálne to totiž skutočne funguje tak, že zamestnávatelia trochu nelogicky požadujú od absolventa aj pracovné skúsenosti, primerané vzdelanie a zároveň, aby bol mladý. Takže sa zdá, že jedinou alternatívou, ako im v tomto vyhovieť, je získavať pracovné skúsenosti ešte počas vysokej.

Vysoká externe – väčšia zodpovednosť

Externe študovať, to nie je len tak. Hoci sa môže zdať, že je to jednoduchšie, keďže v škole netrávite toľko času, čo denní študenti, no na druhej strane, práve kvôli tomu je to predovšetkým o samoštúdiu. A urobiť si čas na prednášky i písanie seminárok pri všetkých ďalších povinnostiach, to si vyžaduje veľmi zodpovedný a svedomitý prístup. Našťastie, sme tu ešte my a naši odborníci na všetky druhy vysokoškolských prác.

A čo je podľa vás najväčším plusom externého štúdia?

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…