Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Formálne úpravy záverečnej práce III.

Záverečná práca je text s jasne stanovenou štruktúrou, ktorú musíme dodržiavať. Pri jej písaní teda myslíme na množstvo formálnych úprav, aby vyhovovala kritériám príslušnej fakulty. Kto nechce stroskotať na nejakých formálnych „maličkostiach“, rozhodne by si mal dať záležať na kvalitnom vypracovaní podkladov k práci. Čo sú to tie podklady, čo všetko majú obsahovať a komu ich je potrebné odovzdať? Čítajte...

Bez dobrých podkladov sa nepohnete

Aj preto si ich zrejme čoraz viac študentov necháva vypracovať odborníkmi. My sme tiež pripravení vám s tým pomôcť, nech sa môžete odpichnúť ďalej a pustiť sa do písania vašej diplomovky či bakalárky.

 

Čo by mali podklady k záverečnej práci vlastne obsahovať?

Každá záverečná práca musí mať svoju presnú štruktúru, bez nej by totiž žiadna bakalárka či diplomovka ani nemohla vzniknúť. Vypracúvavame ju teda celkom na začiatku a vychádzame pritom zo smerníc danej vysokej školy. Smernica je dokument, v ktorom je zreteľne uvedené, ako má záverečná práca vyzerať po obsahovej aj formálnej stránke. Jednotlivé smernice sú navzájom podobné, preto sú aj záverečné práce po formálnej a obsahovej stránke veľmi podobné.

 

Záverečné práce majú štandardné rozdelenie

Členia sa na úvod, hlavnú textovú časť, záver a prílohy.

  • úvodná časť – obsahuje obal, titulný list, zadanie, poďakovanie (to býva nepovinné), abstrakt v slovenčine aj v jednom cudzom jazyku, predhovor, obsah, zoznam tabuliek, obrázkov, skratiek
  • hlavná textová časť – úvod, jadro, záver a zoznam použitej literatúry
  • záverečná časť – je to nepovinná časť záverečnej práce a môže obsahovať register, stručný životopis autora a iné dodatky. Najčastejšie sa s ňou stretneme pri dizertačných, habilitačných alebo iných odborných prácach.
  • prílohy – patria sem obrázky, grafy, tabuľky, výsledky ankiet. Materiály, ktoré by v hlavnej časti práce pôsobili rušivo. Nie je to však povinná časť záverečnej práce.

Dajte si reálne ciele 

Do Vianoc ostáva niekoľko dní a vy možno nemáte ani tie podklady. Nič to, ak začnete hoci aj dnes, stále to máte možnosť stihnúť. Keď sa s osnovou vašej záverečnej práce poponáhľate, snáď ju ešte stihnete pred  sviatkami odovzdať  aj vášmu školiteľovi. Ak by predsa len nie, po Novom roku to už isto neodkladajte, nech po schválení podkladov môžete začať pracovať na samotnom texte, jeho teoretickej i praktickej časti. A byť zasa o krok bližšie k úspešnému ukončeniu vysokej.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

 

Pozrite si aj iné z našich blogov.

Alebo Vás zaujíma Prečo som založil VSpráce.sk?

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…