Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Koniec zimného semestra sa blíži, v akom stave je vaša diplomová práca?

Študentský život plynie veľmi rýchlo a zimný semester sa pomaly ženie ku koncu. Vianočné sviatky sú krátke tiež a po nich prichádza nekompromisné skúškové obdobie. Pracujete už na vašej diplomovke? A aká veľká časť vám ešte zostáva?

 

Naučte sa počítať strany

Je úplne jedno, aký rozsah záverečnej práce vám prikazuje nariadenie školy, rektorská smernica alebo pravidlá vašej fakulty a katedry. 1 normostrana má 1800 znakov s medzerami a takáto „strana“ je pri písme Arial s veľkosťou 12 približne na ¾ A4-ky. Do tohto rozsahu sa však počítajú aj znaky v tabuľkách, nadpisy a všetko, čo vaša fakulta uznáva do rozsahu práce.

Máte všetky podklady?

Teraz máte dostatok času na to získať všetky chýbajúce podklady, ktoré ste zanedbali počas semestra. Cez Vianoce sa nedostanete do žiadnej knižnice a po novom roku sa tam nahrnie zase množstvo študentov. Ak vám chýba akýkoľvek teoretický podklad k práci, zožeňte si ho, kým je na to čas.

Konzultujte so školiteľom

Keď ukážete školiteľovi záujem o úspešné dopísanie záverečnej práce, bude na vás pozerať inak aj počas jej obhajoby. Školiteľ nie je len meno, ktoré napíšete do úvodu vašej práce, výrazne vám môže pomôcť pri dokončení práce, zháňaní podkladov, ale aj pri určovaní metód, ktoré v práci použijete.

Seminár je pre vašu pomoc

Navštevovanie diplomového seminára vám zabezpečí pár kreditov a navyše sa na ňom dozviete mnohé užitočné informácie, ktoré vám pomôžu pri písaní vašej záverečnej práce. Ste na ňom so spolužiakmi a ďalšími vedúcimi práce, čo vám môže priniesť odpovede na množstvo otázok.

Nenechávajte si to na poslednú chvíľu

Príde skúškové, ďalší semester a ani sa nenazdáte a príde termín odovzdania práce. Vianoce sú poslednou možnosťou, kedy môžete dobehnúť stratený čas a dopísať prácu. Môžete ju dopísať dokonca celú a následne sa sústrediť len na štúdium. V letnom semestri už na to čas nebude.

 

Podklady k diplomovej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…