Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Krivda na vysokej škole? Toto je top 5 dôvodov

Vysoká škola a najmä štúdium na nej nie je fér. Nie vždy sa však oplatí argumentovať vyučujúcemu a snažiť sa presadiť svoj názor. Ako to vyzerá v situáciách, ktoré študenti nenávidia a nevedia sa z nich nikdy dostať?

 

Prečo má on lepšiu známku?

Napísali ste rovnako dobrú prácu alebo test ako váš spolužiak a on má o dva stupne lepšiu známku? Neriešte to. Buď zo seba spravíte debila, ktorý závidí iným, alebo prihoršíte vášmu spolužiakovi. Ak máte čo i len É-čko, buďte radi, že ste úlohu splnili a vypustite ju z hlavy.

Kto si vybral lepšiu tému?

Neboli ste na prednáške, na ktorej sa vyberali témy pre niektoré zo zadaní? Je to vaša chyba. Navštívte vyučujúceho a nechajte si prideliť náhradnú tému, aj keď nebude dobrá, zaujímavá ani jednoduchá. Bez slova ju spracujte a opäť buďte radi, že vám odpadla ďalšia povinnosť.

Nezmestil som sa na termín

Na odboroch, ktoré študuje obrovské množstvo študentov sa často stáva, že sa nezmestíte na termín skúšky. Je úplne jedno, či vám počas prihlasovania v systéme vypadol internet alebo máte len pomalý počítač. Počkajte si na ďalší termín a nikoho s tým neobťažujte.

Bezdôvodné zníženie stupňa

Máte splnené všetky zápočty, absolvované všetky testy a dostali ste len tak D-ěčko? Ako to nie je Fx, nechajte to tak. Ak nechcete prospechové štipendium, môžu vám byť známky ukradnuté. Biť sa za pravdu sa na vysokej škole nikdy nevypláca.

Žiadny opravný termín?

Váš vyučujúci nie je ochotný prideliť vám opravný termín? Môžete požiadať o komisionálne skúšky, no pravdepodobne bude v komisii aj on a dá vám to pekne vyžrať. Toto je však jediný prípad, kedy máte nárok na svoju krivdu upozorniť a žiadať náhradu.

Výhody externého štúdia na vysokej škole

Rozhodujete sa, či ísť na vysokú školu, alebo budete radšej študovať externe? Obe formy majú svoje výhody a nevýhody. Dnes sa pozrieme na…

Abstrakt diplomovej práce rýchlo a jednoducho

Abstrakt je v diplomovej práci neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by vás na mnohých školách zrejme ani nepustili k obhajobe. Veľa študentov sa ob…

Ako vytvoriť obsah diplomovej práce?

Aby bola aj vaša diplomová práca prehľadná, potrebujete zostaviť kvalitný obsah. Nemusíte sa báť, nie je to práca na týždeň, no vytvoriť…