Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Ktoré predmety sa vám zídu na každej fakulte?

Na každej vysokej škole sú určite predmety, ktoré sú voliteľné, no hodia sa takpovediac ku každému jednému odboru. Tieto vám majú pomôcť prekonať niektoré náročnejšie, naučiť sa rozmýšľať v súvislostiach, doplniť si rezervy v základných predmetoch zo strednej školy, ale i spríjemniť si celé štúdium. Ktoré predmety to sú?

Základy matematiky

Tento predmet nájdeme na mnohých školách. Najväčšie zastúpenie má na technických odboroch, no nájdeme ho aj na prírodovedeckých fakultách a humanitných vedách. Nie, nenaučíte sa na ňom trojčlenku, no pomôže vám vrátiť sa do praxe s náročnejšími rovnicami, ktoré sme mali na stredných školách a pri ostatných predmetoch sa nebudete trápiť so spomínaním na základy.

Štatistika

Štatistické metódy vám pomôžu aj pri písaní vašej diplomovej práce. Takmer každá záverečná práca pracuje s nejakými údajmi, ktoré porovnáva a následne z nich vyvodí závery pomocou rôznych analýz. Ak sa naučíte čo je modus, medián, ako sa počíta úhrn a ako index, vaša práca dostane nový rozmer a pri obhajobe zahviezdite.

Latinčina

Latinské názvy sú všade okolo nás. Na prírodovedných odboroch bude musieť poznať všetky rastliny a zvieratá po latinsky, chemici a medici sa učia latinské výrazy látok a chorôb, na humanitných odboroch sa naučíte coolové frázy od starovekých filozofov. Okrem toho je latinčina skvelá aj pre konverzáciu, no len veľmi málo ľudí dosiahne tento level.

Filozofia

Naučte sa rozmýšľať. Filozofické predmety, teoretické predmety a metodologické predmety vás skvele pripravia na písanie vašej záverečnej práce. Dokážete vďaka nim lepšie pochopiť teóriu a následne ju aplikovať do vášho výskumu.

Telesná výchova

Oddýchnite si aj po mentálnej stránke. Nie je nič lepšie, ako prihlásiť sa na fakultný kajakársky tím alebo chodiť na horolezeckú stenu. Získate kredit navyše, zosilniete, spoznáte nových ľudí a netrávite celé dni len pri knihách.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať
Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…