Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Najlepšie (nielen) obedy pre vysokoškolákov v Bratislave?

Jedlo je pre študenta jedným z mála svetielok vo veľkej osamelej tme. Dobre sa najesť znamená mať dostatok energie na ďalšiu prácu a štúdium. Nie vždy je však na jedlo čas a nie vždy naň zostanú financie po všetkých parties, chodboviciach a bytoviciach. Kde sa však môže študent s istotou najesť?

 

 

Mlynská dolina

Dve obľúbené študentské jedálne, niekoľko fast-foodov, potraviny aj hostince. To všetko nájdete v mlynskej doline, ktorá je doslova mekkou všetkých hladných študentov. Hlavne v študentských jedálňach (kam sa bez ISICu dostanete len ťažko) sa najete skvele a doslova za pár centov. Dobrú chuť!

Kebaby

Bratislava je plná kebabov (alebo kebapov) a tie využívajú najmä hladní študenti vracajúc sa večer z party v meste. Kebap do ruky? Prečo nie, veľa mäsa, zeleniny, korenia a soli, ktoré prebije chuť cigariet a alkoholu, tomu jednoducho neodolá nikto.

Benzínky

Na benzínkach nájdete často čerstvé bagety, párky, fornetti a iné chuťovky, ktoré rozvoniavajú viac ako benzín a nafta a doslova kričia, aby si ich ľudia objednali. Skúste sa po ceste nočnou električkou pristaviť na niektorej benzínke a určite neskončíte o hlade ani o smäde.

Zdravé jedlo?

Bratislava je moderné mesto a cez deň nájdeme v centre, ale i v ostatných častiach dostatok zdravých reštaurácii, ktoré nám ponúkajú aj vegánske jedlá. Či už ste fanúśikmi týchto extrémnych diét alebo nie, táto možnosť v Bratislave je. O orientálnych reštauráciách nehovoriac.

Navar si sám!

Prenajaté byty majú študenti väčšinou komplet zariadené a aj na intrákoch nájdete dvojplatničku a mikrovlnku. Najlepšie jedlo je to, ktoré si človek uvarí sám. Taký zeleninový vývar s bujónom zvládne úplne každý a môžete si byť istí, že vás zasýti, posilní aj vylieči. Štartujte platničky a zdokonalujte svoje kulinárske umenie.

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…