Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Najlepšie (nielen) obedy pre vysokoškolákov v Bratislave?

Jedlo je pre študenta jedným z mála svetielok vo veľkej osamelej tme. Dobre sa najesť znamená mať dostatok energie na ďalšiu prácu a štúdium. Nie vždy je však na jedlo čas a nie vždy naň zostanú financie po všetkých parties, chodboviciach a bytoviciach. Kde sa však môže študent s istotou najesť?

 

 

Mlynská dolina

Dve obľúbené študentské jedálne, niekoľko fast-foodov, potraviny aj hostince. To všetko nájdete v mlynskej doline, ktorá je doslova mekkou všetkých hladných študentov. Hlavne v študentských jedálňach (kam sa bez ISICu dostanete len ťažko) sa najete skvele a doslova za pár centov. Dobrú chuť!

Kebaby

Bratislava je plná kebabov (alebo kebapov) a tie využívajú najmä hladní študenti vracajúc sa večer z party v meste. Kebap do ruky? Prečo nie, veľa mäsa, zeleniny, korenia a soli, ktoré prebije chuť cigariet a alkoholu, tomu jednoducho neodolá nikto.

Benzínky

Na benzínkach nájdete často čerstvé bagety, párky, fornetti a iné chuťovky, ktoré rozvoniavajú viac ako benzín a nafta a doslova kričia, aby si ich ľudia objednali. Skúste sa po ceste nočnou električkou pristaviť na niektorej benzínke a určite neskončíte o hlade ani o smäde.

Zdravé jedlo?

Bratislava je moderné mesto a cez deň nájdeme v centre, ale i v ostatných častiach dostatok zdravých reštaurácii, ktoré nám ponúkajú aj vegánske jedlá. Či už ste fanúśikmi týchto extrémnych diét alebo nie, táto možnosť v Bratislave je. O orientálnych reštauráciách nehovoriac.

Navar si sám!

Prenajaté byty majú študenti väčšinou komplet zariadené a aj na intrákoch nájdete dvojplatničku a mikrovlnku. Najlepšie jedlo je to, ktoré si človek uvarí sám. Taký zeleninový vývar s bujónom zvládne úplne každý a môžete si byť istí, že vás zasýti, posilní aj vylieči. Štartujte platničky a zdokonalujte svoje kulinárske umenie.

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…

Čo znamená titul CSc.? Ako osloviť človeka s CSc.?

  Titul CSc. (Candidatus Scientiarum) je vedecký titul, ktorý sa udeľoval v bývalých socialistických krajinách, vrátane Československa, počas 20…

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…