Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Najlepšie vysoké školy v Bratislave

Chystáte sa na vysokú? Rozhodujete sa medzi univerzitami v našom hlavnom meste? Áno, v Bratislave  je ich síce najviac, ale pozor na ich kredit a kvalitu štúdia. Nie všetky totiž skutočne stoja za to. Ak vysoká v Bratislave, tak ktorá?

Poradíme, porovnáme.

Hodnotenie kvality vrámci vysokých škôl v Bratislave

Akademická rankingová a ratingová agentúra (ARRA) prináša každý rok podrobné hodnotenie jednotlivých fakúlt slovenských vysokých škôl. Celkovo ich hodnotí až 112, pričom rozčlenené sú na základe odborov, ktoré na nich môžete študovať.

Ste zvedaví, ktoré bratislavské fakulty obstáli v celoslovenskej konkurencii?

Už tradične je vysoko hodnotená umelecky zameraná Divadelná fakulta Vysokej školy muzických umení v Bratislave, kde študujú všetci nádejní herci z celého Slovenska.Veľmi dobré hodnotenia má aj prírodovedecká fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Budúci lekárnici si zasa najčastejšie volia Farmaceutickú fakultu UK. Medzi fakultami zameranými na spoločenské vedy kraľuje Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK. Pre všetkých, ktorí chcú ísť študovať technické odbory, dobrá správa. Fakultu chemickej a potravinárskej technológie STU nájdete v Bratislave, podobne ako Fakultu elektrotechniky a informatiky STU.

Ďaľšie bratislavské vysoké školy

Ďalej v Bratislave odporúčame Národohospodársku fakultu EU, Fakultu sociálnych a ekonomických vied UK, Právnickú fakultu UK, Pedagogickú fakultu UK a Fakultu telesnej výchovy a športu UK. Voľbou číslo jeden slovenských výtvarníkov je zasa Vysoká škola výtvarných umení sídliaca tiež v Bratislave.

Všetky vyššie spomenuté fakulty obstáli vrámci celoslovenského porovnávania agentúry ARRA veľmi dobre, takže určite ich odporúčame. A radi pomôžeme aj s inými problémami, trebárs s písaním seminárnych či iných prác, ktoré budú súčasťou vášho vysokoškolského štúdia.

Celosvetový rebríček vysokých škôl

V tom sa každoročne už tradične umiestňuje Univerzita Komenského v Bratislave. Ak je pre vás toto rozhodujúce kritérium, podajte si prihlášku na niektorú z fakúlt našej najstaršej univerzity. Ale rátajte s tým, že podobne rozmýšľa mnoho ďalších nádejných vysokoškolákov.

Držíme prsty!  

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…