Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Nebojte sa písania rigoróznej práce

Posledný magisterský alebo inžiniersky ročník je už takmer za vami a vy rozmýšľate, čo ďalej? Niet vám čo závidieť, 5 rokov prázdnin v podobe vysokej školy sa takmer skončilo a vám sa okrem práce ponúkajú aj ďalšie možnosti. Aké to sú? Pozrime sa na to spoločne.

 

Nemusíte sa báť o prácu

Ak sa rozhodnete pre písanie rigoróznej práce, máte možnosť za pol roka získať titul PhDr, RnDr, PaeDr alebo iný, podľa toho, aký odbor ste študovali. Po dopísaní rigoróznej práce však môžete pokračovať aj na doktorandské štúdium. Počas toho máte 4 až 5 rokov postarané o prácu, keďže sa automaticky stávate zamestnancom fakulty. Okrem toho môžete výhodne bývať na internáte a ďalej si užívať študentský život. Po úspešnom absolvovaní doktorandského štúdia získate aj titul za menom, takzvaný veľký doktorát – PhD.

Budú na vás pozerať inak

Titul Mgr. A Ing. Má dnes takmer každý. Rozšírením vašej diplomovej práce (lebo aj tak môžete napísať rigoróznu prácu) si rozšírite titul a vaša občanka bude vyzerať lepšie. Zabodujete aj na pracovných pohovoroch, kde vystúpite z davu v podstate bez nejakej veľkej práce.

Môžete vycestovať

Rigoróznu prácu nemusíte písať len na Slovensku, pokojne sa vydajte na "erazmus". Už len v susednej Českej Republike máte možnosť pokračovať v doktorandskom štúdiu alebo si rozšíriť titul aspoň o tento malý doktorát. Nič vám však nebráni vybrať sa do Anglicka alebo do Nemecka.

Získate ďalšie kontakty

Pri písaní rigoróznej práce opäť spoznáte nových ľudí. Teraz vám nepomôže len pre štúdiu, no môžu vás posunúť na nové pohovory a pomôcť vám pri získaní budúceho zamestnania. Nebýva ničím výnimočným, ak sa práve vďaka pokračujúcemu štúdiu dostanete k lepšiemu zamestnaniu.

Naštartujete vedeckú kariéru

Možno až pri písaní rigoróznej práce zistíte, že vás štúdium a veda naozaj bavia a rozhodnete sa pokračovať vo vedeckej dráhe. V takomto prípade sa stanete špecialistom a uznávaným odborníkom v odbore, čo môže byť len pozitívne pre vaše budúce príjmy.

 

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…