Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Nevyznáte sa v AIS-e? Tieto tipy vám pomôžu

AIS, alebo akademický informačný systém je jednoznačne veľkým problémom pre mnohých začínajúcich a externých študentov. Niekedy v ňom majú hokej aj tí skúsenejší. My sme si však pre vás pripravili zopár tipov, ktoré vám pomôžu sa v tomto komplikovanom systéme vyznať.

Presmerovanie e-mailu

AIS pouźíva takmer každá vysoká škola, keď tak v nejakej upravenej verzii. Jednou z funkcií, ktoré AIS má, je aj mailová schránka, na ktorú vám posiela univerzita a fakulta oznamy. Táto schránka je však neprehľadná. V AISe si môžete jednoducho nastaviť, aby vám všetky maily z nej chodili na ten súkromný.

Prihláste sa dvakrát za deň

Hlavne počas skúškového obdobia, kedy vyučujúci nahadzujú termíny skúšok. Minimálne dvakrát za deň sa pozrite, či už pribudol nejaký nový termín a ako to vyzerá s počtom prihlásených miest. Máte tak väčšiu šancu, že sa na skúšku prihlásite medzi prvými a že na vás ostane miesto.

Refresh, refresh, refresh

Ak vám vyučujúci sľúbi, že vyhodí termín skúšky o 15:00, prihláste sa načas a stále obnovujte stránku, až kým termín skúšky nezbadáte. Neustálym stláčaním F5 na klávesnici si opäť dokážete zabezpečiť miesto na termíne, ktorý vám vyhovuje a na ktorý chce ísť veľa študentov.

Mobilná aplikácia

V súčasnosti žiadna oficiálna funkčný aplikácia neexistuje, aj keď nejaké pokusy o ňu boli. Existuje však takzvaná mobilná verzia stránky, ktorá má celkom príjemné rozhranie aj na smartfóne a dokážete cez ňu pozrieť výsledky testov aj sa zapísať na nejakú tú skúšku.

Ako s dôchodcom

AIS je starý a preto tak k nemu musíte aj pristupovať. Pomaly, s láskou a porozumením. Väčšinou je chyba medzi klávesnicou a stoličkou a systém robí len to, čo od neho chcete. Aj keď pomaly, neprehľadne a nezmyselne, ale robí.

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…