Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Poradie úkonov pri písaní záverečnej práce

Píšete vašu záverečnú prácu a neviete, z ktorého konca sa do nej pustiť? Je faktom, že písanie diplomovky alebo bakalárky si vyžaduje veľa sústredenia a rôznych úloh. Ako k tomuto projektu pristupovať čo najrozumnejšie?

Zbieranie materiálov

Ako prvé by ste mali dať dohromady všetky materiály, ktoré plánujete vo vašej práci použiť. Skombinujte všetky scany kníh, internetové odkazy a rôzne postupy a zálohujte si ich na drive. Budete ich potrebovať počas celej doby písania práce.

Praktická časť

Praktická časť vašej práce spočíva v rôznych úlohách, ktoré závisia od študovaného odboru. Terénny výskum, pokusy v laboratóriu, ale aj dotazníky pre ľudí. Všetko spravte v tomto kroku a výsledky si dôsledne zapíšte.

Teoretická časť

Táto časť vašej práce plynule nadväzuje na praktickú časť. Vezmete svoje výsledky z výskumu, porovnáte ich s výsledkami iných odborníkov, a stanovíte, či bola vaša hypotéza správna a k akému výsledku ste sa dostali.

Povinná jazda

Pred koncom práce napíšete všetky povinné časti vašej záverečnej práce, ako napríklad úvod, záver, abstrakt, poďakovanie, predhovor či obsah. Nezabudnite ani na jednu dôležitú časť alebo kapitolu vašej práce.

Finálne úpravy

Tie však môžete vykonávať aj priebežne počas celého písania vašej  záverečnej práce. Ide napríklad no gramatické kontroly, číslovanie strán, zarovnanie textu či postupné usporiadanie zdrojov vašej bakalárky alebo diplomovky.

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

Bakalárska práca z psychológie sa môže stať aj prípadovou štúdiou

V dnešnej dobe je naozaj problém vymyslieť si dobrú tému bakalárskej práce. Všetko možné aj nemožné už bolo 100-krát napí…

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Bakalárske práce z manažmentu a čo by v nich nemalo chýbať

Manažment na rôznej úrovni a v rôznych oblastiach je stále vyhľadávanou pracovnou pozíciou nielen u nás na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ak ste…

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Pedagogika a bakalárska práca: Skvelé tipy na témy

Na konci druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia si aj študenti pedagogiky vyberajú témy svojich budúcich bakalárskych pr…