Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Poradie úkonov pri písaní záverečnej práce

Píšete vašu záverečnú prácu a neviete, z ktorého konca sa do nej pustiť? Je faktom, že písanie diplomovky alebo bakalárky si vyžaduje veľa sústredenia a rôznych úloh. Ako k tomuto projektu pristupovať čo najrozumnejšie?

Zbieranie materiálov

Ako prvé by ste mali dať dohromady všetky materiály, ktoré plánujete vo vašej práci použiť. Skombinujte všetky scany kníh, internetové odkazy a rôzne postupy a zálohujte si ich na drive. Budete ich potrebovať počas celej doby písania práce.

Praktická časť

Praktická časť vašej práce spočíva v rôznych úlohách, ktoré závisia od študovaného odboru. Terénny výskum, pokusy v laboratóriu, ale aj dotazníky pre ľudí. Všetko spravte v tomto kroku a výsledky si dôsledne zapíšte.

Teoretická časť

Táto časť vašej práce plynule nadväzuje na praktickú časť. Vezmete svoje výsledky z výskumu, porovnáte ich s výsledkami iných odborníkov, a stanovíte, či bola vaša hypotéza správna a k akému výsledku ste sa dostali.

Povinná jazda

Pred koncom práce napíšete všetky povinné časti vašej záverečnej práce, ako napríklad úvod, záver, abstrakt, poďakovanie, predhovor či obsah. Nezabudnite ani na jednu dôležitú časť alebo kapitolu vašej práce.

Finálne úpravy

Tie však môžete vykonávať aj priebežne počas celého písania vašej  záverečnej práce. Ide napríklad no gramatické kontroly, číslovanie strán, zarovnanie textu či postupné usporiadanie zdrojov vašej bakalárky alebo diplomovky.

Ako získať prax už počas školy?

V súčasnom konkurenčnom svete práce je získanie praxe už počas školy kľúčové pre budúcich absolventov. Firmy čoraz častejšie vyžadujú…

Praktický sprievodca študenta pred nástupom na vysokú školu

Leto medzi maturitou a začiatkom novej etapy na vysokej škole je z pohľadu študenta najdlhšie, aké mu náš školský systém pon…

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…