Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Praktická časť diplomovky je veľmi dôležitá. Ako nám s ňou môže pomôcť leto?

Teoretická časť diplomovej práce je v podstate len kompilát rôznych úvah známych vedcov a autorov. Čo však teoretická časť? Máte na jej vypracovanie dostatok dát? Práve leto je obdobím, počas ktorého môžete tieto dáta získať. Kde konkrétne by ste ich mali hľadať najviac?

Práca v labáku

Všetci chemici, budúci farmaceuti a biológovia pravdepodobne strávia leto vo vlastnom alebo školskom laboratóriu. Na tisícky laboratórnych pokusov máte dostatok času, a hlavne labáky nebudú plné študentov, ktorí znechutene absolvujú po večeroch povinné cvičenia z nejakého predmetu.

Terénny výskum

Geológovia, geografi, ale aj urbanisti môže navštíviť stovky miesta, zobrať si vzorky pôdy, nakresliť plány, prezrieť a analyzovať stav nových budovaných projektov a podobne. Cestovanie po Slovensku máte zadarmo a z každého navštíveného miesta si môžete odniesť cenné dáta do diplomovej práce.

Fotodokumentácia

Zober foťák alebo svoj drahý iPhone a vydaj sa na miesta, ktoré opisuješ v diplomovej práci. Porob pár kvalitných fotografií a použi ich v práci. Okrem perfektnej pridanej hodnoty získaš originálne zábery, čiže nemusíš uvádzať autora a jednoducho ich všetko môžeš prezentovať ako vlastné.

Dotazníky a rozhovory

Spracovávaš sociálnu tému? Marginalizované rómske komunity, bezdomovci, alebo potrebuješ len názor obyvateľov nejakej bratislavskej mestskej časti na určitú pálčivú tému? Vypracuj dotazník a hor sa do ulíc. Čudoval by si sa, koľko ľudí je ochotných zodpovedať na všetky zaujímavé otázky.

Aj botanici sú šťastní

Každý botanik alebo environmentalista, ktorý skúma percento nejakej látky vo vybranej rastline alebo nové spôsoby pestovania, má celé leto na to, aby si nasadil dostatok pokusných exemplárov a získal z nich všetky potrebné informácie. Ak si vyberie nejakú užitočnú rastlinu, vytvorí si aj zásoby kvalitných domácich byliniek, ovocia alebo zeleniny.

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…