Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Prvé zápočty? Takto s nimi vybabrete

Zápočty sú takým malým zákerným spôsobom, ako študentom zobrať čo najviac voľného času počas semestra. Keďže môžete dostať hneď niekoľko podmienok na uznanie zápočtov na všetkých predmetoch, ich počet môže narásť až na niekoľko desiatok. Prinášame vám pár tipov, ako s nimi vybabrať.

 

Vyberte si neskorší termín

V prípade, že sa zápočet týka aj nejakej prezentácie, na ktorú si až tak netrúfate, vyberte si neskorší termín (ak sa to dá). Keď nepôjdete hneď na prvej hodine medzi prvými, môžete čo-to odpozerať od spolužiakov a dosiahnuť tak niečo nové vo svojej vlastnej práci, alebo vychytať muchy.

Prácu vypracujte hneď v deň zadania

Hneď, ako prídete domov alebo na intrák s čerstvo zapísaným zadaním zo školy, vypracujte ho a odovzdajte. Budete mať jednoducho pokoj a všetko sa vám bude zdať jednoduchšie. Ak na vypracovanie potrebujete podklady, ľahko ich zoženiete vtedy, keď sú ešte v knižnici a nie deň pred odovzdaním, keď ich majú už požičané vaši spolužiaci.

Pýtajte sa okolo seba

Čomukoľvek nebudete rozumieť, okamžite konzultujte s vyučujúcim, doktorandom alebo so spolužiakmi. Vyvarujete sa tak tomu, že budete na poslednú chvíľu zháňať nejaké podklady a trápiť sa napríklad s výpočtami, ktoré vám nedávajú žiadny zmysel. Buďte vždy pripravení.

Body znamenajú výhru

Čím viac bodov dostanete z týchto zápočtových úloh, tým menej môžete dostať na skúške a napriek tomu uspieť s dobrou známkou. Niektorí vyučujúci akceptujú body za zápočty k celkovému hodnoteniu predmetu. Môže sa vám stať, že predmet absolvujete aj bez toho, aby ste museli ísť na skúšku.

Pridajte sa k silnejším

Ak sa zápočtové projekty zadávajú skupinám študentov, pridajte sa k tým najmúdrejším a najsnaživejším. Viete tak, že nemusíte ťahať celú skupinu a že to skôr spraví niekto za vás. Nenechajte sa však viesť, aktívne sa zapájajte, aby ste aj vy niečo zistili a získali nové poznatky.

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…