Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Radíme... Ako na semestrálnu prácu

Prečo písať semestrálne práce poctivo a tak, ako sa majú? Okrem zisku zápočtu, čo s nimi neraz úzko súvisí, tým získate potrebnú prax a cvik, ktoré oceníte neskôr. Pri písaní prác záverečných.

Ako teda na semestrálnu správne a bez zbytočných stresov? Poradíme vám...

Hlavný cieľ a význam semestrálnych prác

Semestrálna, inak aj zápočtová či ročníková práca sa zadáva študentom s hlavným cieľom, a to získať cvik v štúdiu vedeckých metódpísania textov odbornejšieho charakteru. Taktiež pomôže študentom zdokonaliť sa v prezentácii vlastných názorov a pochopiť postupy získané štúdiom materiálov k rozoberanej téme.

Je to kvalifikačná práca, ktorá vyplýva z učebných plánov k danému predmetu a na základe jej zvládnutia sa následne hodnotí práca študentov.

Štruktúra, forma a rozsah semestrálnej práce         

Semestrálnu prácu tvorí:

  • preliminária – predná časť, ktorú tvorí obal, titulný list, abstrakt, obsah práce
  • hlavný text - vlastný text, riešenie problému skladajúce sa z úvodu, záveru a použitej literatúry

Pokiaľ ide o hlavný text, je možné, no nemusí to tak byť,  členiť ho na úvod, jadro záver práce. Jadro, teda hlavný text má zvyčajne 2 až 3 kapitoly. Na rozdiel od seminárnej práce sa u práce semestrálnej vypracúva aj titulný list, abstrakt, zoznam skratiek a podobne.

Zvyčajne sa úvod a záver semestrálnej práce píše až po napísaní jadra, kedy už presne vieme, o čom daná práca je, aké metódy sme použili aj k akým záverom sme v nej dospeli, čo je obdobné, ako pri tvorbe práce bakalárskej či diplomovej.

Každá kvalifikačná práca sa píše v súlade s platnými normami, ktoré majú v smernici pravidiel písania záverečných prác zakomponované všetky vysoké školy. Ako dané normy uvádzajú, tieto práce majú rozsah v rozpätí od 15 do 20 normostrán, ak ich počet neurčí vyučujúci daného predmet inak.

Použitá literatúra sa v súlade s normami správneho citovania a parafrázovania musí v semestrálnej práci uvádzať správne.

So všetkým týkajúcim sa semestrálnej, aj inej vysokoškolskej práce vám radi pomôžu aj naši profesionáli. Pokojne sa na nás obráťte. 

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…