Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Semestrálna práca: Aké sú podmienky pre jej uznanie?

 Semestrálne práce majú najmä mladých vysokoškolákov pripraviť na to, aby neostali prekvapení, keď dostanú za úlohu vypracovať záverečnú prácu. Nemýľme si však semestrálnu prácu so seminárkami, ktoré sa dajú odfláknuť. Pri semestrálne práci vás neminie toto:

Stanovený rozsah

Veľké množstvo vyučujúcich je schopných zadať vám semestrálnu prácu s rozsahom, ktorý sa v pohode blíži k bakalárskej práci. Keď napíšete za rok 2 takéto práce čo i len na jeden predmet, máte o zábavu postarané. Nie vždy je stanovený textový rozsah, no ani v tom prípade sa nevyhnete minimálne desiatim stranám textu, na ktorých opíšete skúmané skutočnosti.

Vypracovanie počas semestra

Na semestrálnu prácu máte čas minimálne celý semester, niekedy aj časť skúškového. Je to práve preto, lebo jej rozsah je dosť veľký a na veľa jej častí potrebujete ísť aj do terénu alebo do knižnice hľadať a analyzovať údaje. Semestrálna práca sa nedá odbiť za víkend, a ak aj áno, nečakajte dobrú známku. V horšom prípade sa vám môže stať že vás vyučujúci nepripustí ani ku skúške, lebo vám nedá zápočet.

Niekoľko častí

Semestrálne práce sa niekedy odovzdávajú aj na rôzne etapy. Býva to tak najmä v prípade, kedy vyučujúci používa veľké množstvo spracovaných výsledkov od študentov vo svojom vlastnom výskume. Práve v takýchto situáciách vám aj jednotlivé zadania dá vždy každý týždeň, aby korešpondovali s tým, čo práve potrebuje.

Tímová práca

Nie, nemáme na mysli podvádzanie a kopírovanie. Na semestrálnych prácach sa niekedy podieľajú celé skupiny študentov, pretože pre jedného by bolo vypracovanie náročné. Dobre si vyberte spolužiakov, s ktorými prácu vytvoríte, aby sa vám nestalo, že narazíte na skupinku, ktorá vám moc nepomôže a bude od vás oćakávať, že prácu vypracujete sami.

 

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…