Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Semestrálna práca: Aké sú podmienky pre jej uznanie?

 Semestrálne práce majú najmä mladých vysokoškolákov pripraviť na to, aby neostali prekvapení, keď dostanú za úlohu vypracovať záverečnú prácu. Nemýľme si však semestrálnu prácu so seminárkami, ktoré sa dajú odfláknuť. Pri semestrálne práci vás neminie toto:

Stanovený rozsah

Veľké množstvo vyučujúcich je schopných zadať vám semestrálnu prácu s rozsahom, ktorý sa v pohode blíži k bakalárskej práci. Keď napíšete za rok 2 takéto práce čo i len na jeden predmet, máte o zábavu postarané. Nie vždy je stanovený textový rozsah, no ani v tom prípade sa nevyhnete minimálne desiatim stranám textu, na ktorých opíšete skúmané skutočnosti.

Vypracovanie počas semestra

Na semestrálnu prácu máte čas minimálne celý semester, niekedy aj časť skúškového. Je to práve preto, lebo jej rozsah je dosť veľký a na veľa jej častí potrebujete ísť aj do terénu alebo do knižnice hľadať a analyzovať údaje. Semestrálna práca sa nedá odbiť za víkend, a ak aj áno, nečakajte dobrú známku. V horšom prípade sa vám môže stať že vás vyučujúci nepripustí ani ku skúške, lebo vám nedá zápočet.

Niekoľko častí

Semestrálne práce sa niekedy odovzdávajú aj na rôzne etapy. Býva to tak najmä v prípade, kedy vyučujúci používa veľké množstvo spracovaných výsledkov od študentov vo svojom vlastnom výskume. Práve v takýchto situáciách vám aj jednotlivé zadania dá vždy každý týždeň, aby korešpondovali s tým, čo práve potrebuje.

Tímová práca

Nie, nemáme na mysli podvádzanie a kopírovanie. Na semestrálnych prácach sa niekedy podieľajú celé skupiny študentov, pretože pre jedného by bolo vypracovanie náročné. Dobre si vyberte spolužiakov, s ktorými prácu vytvoríte, aby sa vám nestalo, že narazíte na skupinku, ktorá vám moc nepomôže a bude od vás oćakávať, že prácu vypracujete sami.

 

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…

Čo znamená titul CSc.? Ako osloviť človeka s CSc.?

  Titul CSc. (Candidatus Scientiarum) je vedecký titul, ktorý sa udeľoval v bývalých socialistických krajinách, vrátane Československa, počas 20…

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…