Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Seminárka ako predpríprava na práce záverečné

Písanie seminárnych prác nepodceňujte, keďže sú neraz dobrým východiskom pre práce rozsiahlejšie, ktorým sa nikto z nás, čo túžime po diplome, nevyhne. Môcť čerpať pri písaní diplomovky alebo bakalárky práve z vlastných seminárnych prác vôbec nie je na škodu, práve naopak, je to obrovská výhoda, a preto si podrobne naštudujte, ako správne na seminárky...             

Seminárna práca – predskokan práce záverečnej

Taká dobrá seminárka poslúži hneď dvakrát. Raz vrámci daného predmetu, kedy je súčasťou zápočtu a tiež neskôr, keď príde na skutočné lámanie chleba, teda písanie záverečnej práce. Tu sa Vám všetky skúsenosti aj vedomosti získané pri písaní prác seminárnych veľmi zídu. Doslova akoby ste ich našli, nehovoriac o tom, že ak sa rozhodnete vo Vašej bakalárke či diplomovke nadviazať na predošlé práce, respektíve témy v nich rozoberané, je to veľká pomoc. Bez preháňania teda možno povedať, že seminárne práce sú vlastne prípravnými prácami samotných záverečných prác.

Obsah a forma seminárnych prác

Seminárne práce obsahujú rovnako ako práce záverečné  úvod, jadro, záver, taktiež v nich uvádzame aj literárne zdroje, z ktorých sme čerpali. Narába sa v nich aj s citáciami, čo je fajn zvládnuť už pri seminárkach, nech Vám táto starosť v záverečnej práci odpadne.

Na rozdiel od diplomovky alebo bakalárky sa však v seminárnej práci venujeme len úzkemu okruhu problémov, často riešime doslova jednu konkrétnu vec a tiež sú rozsahovo o dosť kratšie.

V seminárke teda nejdeme až tak „do hĺbky“, čo ale neznamená, že ich píšeme povrchne alebo nás to dostatočne nevytrápi. Aby sme sa dobre pochopili, riešený problém sa analyzuje do hĺbky, len sa v seminárkach neriešia výskumné úlohy.

Okrem samotného textu, nášho vlastného a originálneho, môže seminárna práca obsahovať aj grafy či tabuľky, ktoré danú problematiku priblížia.

Hlavným cieľom písania seminárnych prác je overiť zvládnutie učiva daného predmetu. Sú však aj akousi predprípravou na písanie prác záverečných, ktoré skôr či neskôr čakajú na každého študenta. Aj s nami, našou profesionálnou pomocou a cennými radami to však istotne hravo zvládnete.

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…