Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Študentské hypotéky: Čo o nich potrebujete vedieť

Aj študenti občas potrebujú hypotéky. Ako dospelí ľudia potrebujú zabezpečiť bývanie, niekedy aj starostlivosť o dieťa alebo potrebujú peniaze na rozbehnutie vlastného podnikania. Ako sa môže študent dostať po peniaze a na čo všetko treba predtým myslieť?

Výber banky

Pri výbere banky sa nepozerajte len na cool reklamy, pár desiatok eur pri otvorení účtu alebo na príjemnú aplikáciu. Pozerajte sa hlavne na poplatky za vedeniu účtu, ktoré vzniknú potom, ako už nebudete študentmi. Rovnako dôležitý je aj úrok a fixácia na určitý počet rokov, ktorá vám môže ušetriť dosť peňazí.

Úľavy od štátu

Veľa študentov a mladých ľudí má nárok na rôzne štátne príspevky pre podporu mladých ľudí a ich bývania. Nejde pritom len o študentské hypotéky, ale aj o klasický hypotekárny úver určený na bývanie. Informujte sa vždy o aktuálnych podmienkach, aby vám niečo zbytočne neušlo.

Výhodnejšie podmienky

Niektoré banky vám môžu na základe zdokladovania výsledkov štúdia alebo pri predstavení podnikateľských plánov ponúknuť lepšie podmienky, napríklad odklad začiatku splácania o niekoľko rokov. Takéto podmienky odporúčame konzultovať s finančným poradcom, ktorý má so študentskými úvermi skúsenosť.

Ako to funguje v zahraničí

V zahraničí, najmä v krajinách ako Anglicko alebo Spojené štáty, sú študentské pôžičky o dosť bežnejšie. Keďže si študenti nemôžu dovoliť štúdium a nie každý získa štipendium, musia si požičiavať desiatky tisíc dolárov na školné, ktoré následne splácajú až do konca života.

S kým sa poradiť?

Ak sa chcete poradiť o študentských pôžičkách, mali by ste sa obrátiť na študenta, ktorý už o študentskú pôžičku žiadal a uspel. V opačnom prípade odporúčame obrátiť sa na finančného poradcu a v poslednom prípade zájsť priamo do banky a žiadať tam. Relevantné informácie vám však môžu poskytnúť aj niektoré školy.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…