Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Študentské tipy pre lepšie sústredenie

Máte pocit, že vás pri učení a pracovaní na zadaniach do školy stále niečo vyrušuje a nemôžete sa sústrediť? Ak nemáte malé dieťa alebo hlučných susedov, rušíte sa len vy sami. Štuple do uší stoja pár centov a spolu s týmito tipmi sa z vás stane efektívny pracant.

 

Vypnite všetky elektronické zariadenia

Matka príroda vám odpustí, keď si vytlačíte pár papierov, z ktorých sa budete učiť. Ak je práca s notebookom naozaj nevyhnutná (napríklad pri písaní práce) vypnite aspoň wiifi. Všetky podklady si môžete stiahnuť aj offline.

Zmeňte prostredie

Keď to nejde na intráku, pôjde to doma. Keď to nejde ani tam, skúste inú miestnosť. A keď to nepomáha, skúste napríklad kaviareň alebo park. Zmena prostredia je skvelým receptom na to, ako sa lepšie sústrediť pri čomkoľvek.

Vytvorte si odmeňovací systém

Lentika za každú prečítanú stranu, cigaretka, keď vymenujete všetky latinské názvy, alebo film a pizza, keď dokončíte celú kapitolu vašej práce. Odmeny sú skvelým nástrojom, no nedávajte si ich skôr, lebo už vám nezostane motivácia.

Odosobnite sa od životov ostatných

Toto trochu súvisí s prvým bodom. Nemusíte každé dve minúty kontrolovať nové selfies vašich kamošov na Instagrame. Dokonca ich tam ani nemusíte pridávať. Nikoho nezaujíma vaša znudená tvár nad knihami. Čas venujte radšej učeniu.

Robte si prestávky

Tie veľa ľudí podceňuje a myslí si, že keď budú makať bez prestávky, dosiahnu lepšie výsledky. To je však jeden veľký omyl. Minimálne po každej pol hodinke intenzívnej práce si dajte 5 minút oddychu ,kedy sa prejdete, nadýchate, alebo skontrolujete tie správy na Facebooku.

 

Vzor bakalárskej práce – kde sa inšpirovať?

Pri písaní bakalárskej práce vám dokáže naozaj intenzívne pomôcť nahliadnutie do iných bakalárskych prác, ktoré v…

Bakalárska práca - počet strán, počet znakov a počet slov

Počet strán, počet slov a počet znakov vo vašej bakalárskej práci vás bude mimoriadne zaujímať najmä kvôli jej rozsahu. V dnešnom člá…

Rozsah bakalárskej práce – závisí aj od témy?

Rozsah bakalárskej práce je často riešená téma, no napriek tomu s ním majú mnohí študenti problém. Vždy sa rieši najmä…