Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Študentské zvyky, ktoré vám ušetria čas

Pýtate sa, ako je možné, že študenti musia pri obrovskom množstve povinností stíhať aj pravidelné chodenie do školy, a to s veľkými časovými oknami medzi prednáškami? Nuž, niektorí študenti patria k tým šikovnejším a používajú metódy, ktoré im ušetria množstvo času.

Na prednáške stačí jeden

Na prednáške nie je prezenčná listina? Stačí, aby tam bol jeden spolužiak, ktorý vám zhrnie dôležité veci a prepošle podklady. Ak ste napríklad traja kamaráti, môžete tak chodiť vždy len na každú tretiu prednášku.

Online skriptá

Chodiť do knižnice sa nechce nikomu a dávať peniaze za učebnice už vôbec. 90 % školských skrípt však nájdete aj na internete, pretože ich tam dali iní študenti. Keď vám nie je blbé stiahnuť si film, možno si zvládnete pohľadať aj drahú učebnicu v PDF.

Spracovanie podkladov záverečnej práce

Pri písaní záverečnej práce majú študenti najväčší problém s odbornými zdrojmi. Ak ale spracovanie podkladov pre vašu záverečnú prácu necháte na odborníka, ušetríte stovky hodín času, ktorý by ste inak strávili v knižnici.

Prevod reči na text

Ak je prezentácia slabá a skriptá biedne, neostáva vám nič iné, len robiť si na prednáške poznámky. Neskôr si študenti prednášky nahrávali a prepisovali ich ručne na intráku. Dnes si len zapnú v mobile funkciu prevodu reči na text, a všetko sa im krásne zapíše sám, keď prednášajúci rozpráva.

MHD, Vlaky

Priemerný študent strávi až hodinu a pol denne v dopravnom prostriedku, ktorý však nemusí šoférovať. Ako to efektívne využiť? Napríklad učením sa alebo prácou na notebooku (ak si teda v MHD sadnete). Počúvanie hudby pri tom zakázané nie je.

 

Najčastejšie gramatické chyby II: Ktorí / ktorý a mi/my

  V ďalšom pokračovaní seriálu o gramatike nadviažeme na populárny článok Najčastejšie gramatické chyby, ktoré už nikdy nesprav…

Záverečné práce

Vysoké školy na Slovensku poskytujú študentom možnosť hlbšie sa ponoriť do svojho odboru prostredníctvom záverečných prác. Tieto pr…

Kvalitatívny výskum v záverečnej práci

Jedným z najdôležitejších prvkov záverečnej práce je výskum, ktorý je poháňaný nielen kvantitatívnymi dátami, ale aj…