Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Technické vysoké školy na Slovensku

Technické školy sú dobré školy, o tom niet pochýb. Ako totiž ukázali posledné prieskumy, práve absolventi vysokých škôl s technickým zameraním nemajú problém uplatniť sa aj v praxi. To viete, v dnešnej dobe nie je špičkových IT expertov nikdy dosť.

Ako je to teda s ponukou týchto univerzít u nás? Prinášame Vám výber najlepších technických škôl na Slovensku, ktoré stojí za to študovať. A v prípade ďalších otázok či nejasností sa na nás pokojne obráťte.

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU)

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) je považovaná za vôbec najlepšiu technicky zameranú univerzitu u nás. Podľa rebríčka ARRA, ktorý každoročne hodnotí kvalitu našich vysokých škôl, je STU najlepšou univerzitou pre chemické technológie, ako aj pre počítačové a technické vedy. A podľa svetových rebríčkov je najlepšou technickou univerzitou na Slovensku a treťou najlepšou univerzitou s týmto smerovaním  vrámci SR a ČR.

Slovenská technická univerzita v Bratislave (STU) sa považuje za modernú, výskumno-vzdelávaciu inštitúciu, ktorá ponúka technické vzdelávanie a zapája študentov do výskumu v oblasti prírodných vied, počítačových vied, stavebníctva, architektúry, chémie, potravinárstva či materiálových technológií. Univerzita poskytuje štúdium vo všetkých troch stupňoch: bakalárske, inžinierske/magisterské a doktorandské študijné programy. STU naviac ponúka programy celoživotného vzdelávania a MBA štúdium v spolupráci s TU Wien.

 

Fakulty STU:

- Stavebná fakulta

- Strojnícka fakulta

- Fakulta elektrotechniky a informatiky

- Fakulta chemickej a potravinárskej technológie

- Fakulta architektúry

- Fakulta informatiky a informačných technológií

- Materiálovotechnologická fakulta (so sídlom v Trnave)

 

Technická univerzita v Košiciach (TUKE)

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) bola zriadená na základe Vládneho nariadenia č. 30./1952 Zb. z 8. júla 1952. Šlo o vysokú školu s troma fakultami, a to fakultou ťažkého strojárenstva, baníckou a hutníckou fakultou. V roku 1969 pribudla ešte elektrotechnická fakulta a v roku 1976 stavebná fakulta.

V súčasnosti študuje na deviatich fakultách TUKE vyše 9 000 študentov vo všetkých troch stupňoch vysokoškolského štúdia - v bakalárskom, inžinierskom a magisterskom a v doktorandskom štúdiu.

Technická univerzita v Košiciach pokrýva široké spektrum potrieb vzdelávania nielen pre región východného Slovenska, ale v mnohých odboroch je jediným centrom vedy, výskumu a vzdelávania nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom priestore. Úzko spolupracuje s inými univerzitami a s priemyselným zázemím regiónu i celého Slovenska.

 

Fakulty TUKE:

- Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií

- Hutnícka fakulta

- Strojnícka fakulta

- Fakulta elektrotechniky a informatiky

- Stavebná fakulta

- Ekonomická fakulta

- Fakulta umení

- Letecká fakulta

- Fakulta výrobných technológií (sídliaca v Prešove)

Výhody externého štúdia na vysokej škole

Rozhodujete sa, či ísť na vysokú školu, alebo budete radšej študovať externe? Obe formy majú svoje výhody a nevýhody. Dnes sa pozrieme na…

Abstrakt diplomovej práce rýchlo a jednoducho

Abstrakt je v diplomovej práci neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by vás na mnohých školách zrejme ani nepustili k obhajobe. Veľa študentov sa ob…

Ako vytvoriť obsah diplomovej práce?

Aby bola aj vaša diplomová práca prehľadná, potrebujete zostaviť kvalitný obsah. Nemusíte sa báť, nie je to práca na týždeň, no vytvoriť…