Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Tieto finty vám uľahčia písanie bakalárskej práce

 

Máte problém s písaním bakalárky a hľadáte pomôcky, ktoré vám  uľahčia toto trápenie? Existuje niekoľko vychytávok, ktoré vám ušetria čas, nervy, ale aj prsty. Priniesli sme vám zoznam overených praktík, ktoré študenti s radosťou využívajú a ktoré im často zachránili zdravý rozum.

 

Píšte v online dokumentoch

Google dokumenty alebo online verzia MS Office vám pri písaní zabezpečia, že ak vám zrazu zlyhá počítač, niečo zamrzne alebo program padne. Tieto dokumenty sa každých niekoľko sekúnd automaticky ukladajú, nemusíte sa tak báť, že stratíte krvopotne napísanú prácu.

Skoncujte s prokrastináciou

Ak nepotrebujete rady spolužiakov, memes, fotky kapučín a iné zbytočnosti, zbavte sa počas obdobia písania práce všetkých sociálnych sietí. Možno tak zistíte, že veľkú časť svojho života stratíte práve písaním a čítaním nezmyslov na internete namiesto toho, aby ste sa venovali práci, oddychu alebo rodine.

Nejedzte priveľa

S plným žalúdkom sa vám bude maximálne tak statočne zívať. Najedzte sa do sýta, no nie zbytočne veľa a vynechajte ťažké jedlá. Stavte skôr na osviežujúcu zeleninu alebo ovocné smoothie, ktoré vám dodajú dostatok energie ale neodpália vás na celé popoludnie do postele s malým glykemickým šokom.

Káva je základ

Žiadne tri v jednom, žiadna rozpustná instantná, žiadny zalievaný turek. Kvalitná, čerstvo pomletá káva z pressostroja. Takáto káva vás skutočne nakopne. Nedávajte si do nej cukor ani mlieko. Nielen, že pokazíte chuť, ale aj z nej vytvoríte uspávací sladký nápoj.

Najlepšie sa pracuje, keď sa iní bavia

Nemusíte si nutne odopierať zábavu, potešenie a voľný čas, stojí však za zváženie, či je to naozaj nutné, ísť do Mlynskej za zábavou každý večer. Strávte jeden večer v pokoji na priváte alebo intráku a uvidíte, koľko práca sa dá stihnúť len za pár hodín intenzívneho sústredenia.

“Erasmus+ “ šanca pre “Vysokoškoláka” na vzdelanie v zahraničí

Erasmus+ je program Európskej únie, ktorý dáva študentom šancu vycestovať za vzdelaním do zahraničia, naučiť sa okrem iného svetový…

Výhody externého štúdia na vysokej škole

Rozhodujete sa, či ísť na vysokú školu, alebo budete radšej študovať externe? Obe formy majú svoje výhody a nevýhody. Dnes sa pozrieme na…

Abstrakt diplomovej práce rýchlo a jednoducho

Abstrakt je v diplomovej práci neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by vás na mnohých školách zrejme ani nepustili k obhajobe. Veľa študentov sa ob…