Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Tipy na vzdelávanie v lete

Máte záujem o rozšírenie svojich vedomostí aj počas letných prázdnin? Vzdelávania-chtiví študenti majú hneď niekoľko možností, ako počas leta nezaspať na vavrínoch a rozšíriť svoje vedomosti a zručnosti. Prezrite si naše tipy.

 

Erazmus

Erazmus nie je len možnosť, ako počas semestra vypadnúť na pár mesiacov do inej krajiny. Erazmus+ vám ponúka možnosť stráviť pár týždňov v zahraničí aj počas leta. Ako študenti tak môžete prežiť skvelé dni plné nových poznatkov a známostí niekde v okolitých krajinách.

Kurzy

Kurzy každého druhu sú otvorené celoročne, a teda aj cez leto. Nemusíte si spraviť masérsky kurz alebo kurz varenia. Pokojne navštívte kurzy, ktoré súvisia s vašim odborom. Kurz podvojného účtovníctva alebo kurz pre geodetov čaká len na vás.

Letná škola

Letné alebo večerné školy čoraz viac vznikajú aj na Slovensku. 1-2 krát do týždňa môžete navštevovať školu, v ktorej sa naučíte komplexné informácie z vybraného odboru. Podobne, ako aj pri kurzoch, tento typ vzdelávania si hradíte sami.

Školské aktivity

Aj vaša škola pravdepodobne poskytuje hneď niekoľko možností, ako sa vzdelávať počas leta. Najčastejšie ide o rôzne formy terénnej praxe alebo pomoci profesorom pri zbieraní dát pre ich vedecké práce, čo sa vám však môže zísť pri odovzdávaní vašej záverečnej práce.

Staňte sa učiteľmi

Keď sa nechcete sami učiť, skúste si zameniť rolu a vstúpte do pozície vyučujúceho. Ponúknite hodiny cudzieho jazyka alebo matematiky mladším študentom. Na každú hodinu sa sami budete musieť pripraviť, a tak sa aj sami vzdeláte, plus ako bonus niečo zarobíte.

 

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…