Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Tipy pre lepšie sústredenie pri práci

Či už robíte niečo do práce, dokončujete svoju záverečnú prácu alebo sa učíte a opakujete si na skúšku, najväčším problémom býva práve sústredenie. Pozrite si naše tipy pre efektívnejšiu prácu na vašich projektoch.

 

Relaxačná hudba

Ak chcete pri práci niečo počúvať , nemal by to byť seriál, ale ani vaša obľúbená kapela.  Nemala by to byť ani vaša obľúbená zvučka z Pirátov z Karibiku alebo čokoľvek energické či s textom. Stavte na inštrumentálny ambient alebo zvuky prírody.

Správny nápoj

Káva nie je práve dobrý nápoj na sústredenie. Síce vás na hodinku alebo dve nakopne, no v skutočnosti z nej môžete dostať aj miernu úzkosť alebo nervozitu .Stavte radšej na zelený čaj alebo jablkový džús.

Minimum potrieb

Keď ste hladní, smädní, niečo vás svrbí, ešte potrebujete ísť na záchod a dali by ste si aj cigaretu, nikdy sa nedokážete sústrediť. Snažte sa eliminovať všetky tieto potreby a až potom sa pustite do nerušenej práce alebo štúdia.

Stresové situácie

Druhým prístupom je ponechať jeden z týchto stresových vnemov v našej blízkosti. Najčastejšie sa odporúča staviť práve na hlad. Najedený človek má zvýšenú hladinu cukru a v takom prípade jeho pozornosť dramaticky klesá.

Distrakcia

Facebook, messenger, film, telefonáty, myšlienky na vašu tajnú lásku, ... toto všetko na chvíľu odložte, vypnite všetky elektronické prístroje, ktoré nepotrebujete k práci a ponorte sa do štúdia. Dokážete sa tak naučiť oveľa viac.

Týchto 5 výživových doplnkov vám pomôže dopísať záverečnú prácu

Napísanie záverečnej práce môže byť náročné a študenti často hľadajú rôzne metódy, ktoré by im s týmto procesom…

Prednášky nie sú holubník – čo od vás môže prednášajúci vyžadovať?

Prednášky sú pre mnohých študentov ako nutné zlo a snažia sa chodiť len na cvičenia a semináre. Aj účasť na prednáške však…

Ako sa pustiť do písania záverečnej práce?

Samotná práca (alebo akákoľvek iná povinnosť, ktorú musíme vykonať) často nie je až taká náročná. Najväčším probl…