Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Tipy pre lepšie sústredenie pri práci

Či už robíte niečo do práce, dokončujete svoju záverečnú prácu alebo sa učíte a opakujete si na skúšku, najväčším problémom býva práve sústredenie. Pozrite si naše tipy pre efektívnejšiu prácu na vašich projektoch.

 

Relaxačná hudba

Ak chcete pri práci niečo počúvať , nemal by to byť seriál, ale ani vaša obľúbená kapela.  Nemala by to byť ani vaša obľúbená zvučka z Pirátov z Karibiku alebo čokoľvek energické či s textom. Stavte na inštrumentálny ambient alebo zvuky prírody.

Správny nápoj

Káva nie je práve dobrý nápoj na sústredenie. Síce vás na hodinku alebo dve nakopne, no v skutočnosti z nej môžete dostať aj miernu úzkosť alebo nervozitu .Stavte radšej na zelený čaj alebo jablkový džús.

Minimum potrieb

Keď ste hladní, smädní, niečo vás svrbí, ešte potrebujete ísť na záchod a dali by ste si aj cigaretu, nikdy sa nedokážete sústrediť. Snažte sa eliminovať všetky tieto potreby a až potom sa pustite do nerušenej práce alebo štúdia.

Stresové situácie

Druhým prístupom je ponechať jeden z týchto stresových vnemov v našej blízkosti. Najčastejšie sa odporúča staviť práve na hlad. Najedený človek má zvýšenú hladinu cukru a v takom prípade jeho pozornosť dramaticky klesá.

Distrakcia

Facebook, messenger, film, telefonáty, myšlienky na vašu tajnú lásku, ... toto všetko na chvíľu odložte, vypnite všetky elektronické prístroje, ktoré nepotrebujete k práci a ponorte sa do štúdia. Dokážete sa tak naučiť oveľa viac.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

Čo je to normostrana a ako ju vypočítať?

Normostrana je štandardizovaná jednotka merania dĺžky textu, ktorá sa často používa v akademickom a profesionálnom písaní. Táto jednotka pom…

Efektívne učenie na skúšky - ako sa naučiť veľa za krátky čas

  Učenie na vysokej škole môže byť časovo aj tematicky náročné, ale sú existujú metódy, ako sa naučiť veľa za krátky čas. V tomto čl…

Prokrastinácia vysokoškolských študentov. Príčiny, následky a ako s ňou bojovať

Prokrastinácia - odkladať úlohy na neskôr. Pre mnohých študentov vysokých škôl je to nepriateľ, ktorý ich sprevádza po celú…