Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Tipy pre lepšie sústredenie pri práci

Či už robíte niečo do práce, dokončujete svoju záverečnú prácu alebo sa učíte a opakujete si na skúšku, najväčším problémom býva práve sústredenie. Pozrite si naše tipy pre efektívnejšiu prácu na vašich projektoch.

 

Relaxačná hudba

Ak chcete pri práci niečo počúvať , nemal by to byť seriál, ale ani vaša obľúbená kapela.  Nemala by to byť ani vaša obľúbená zvučka z Pirátov z Karibiku alebo čokoľvek energické či s textom. Stavte na inštrumentálny ambient alebo zvuky prírody.

Správny nápoj

Káva nie je práve dobrý nápoj na sústredenie. Síce vás na hodinku alebo dve nakopne, no v skutočnosti z nej môžete dostať aj miernu úzkosť alebo nervozitu .Stavte radšej na zelený čaj alebo jablkový džús.

Minimum potrieb

Keď ste hladní, smädní, niečo vás svrbí, ešte potrebujete ísť na záchod a dali by ste si aj cigaretu, nikdy sa nedokážete sústrediť. Snažte sa eliminovať všetky tieto potreby a až potom sa pustite do nerušenej práce alebo štúdia.

Stresové situácie

Druhým prístupom je ponechať jeden z týchto stresových vnemov v našej blízkosti. Najčastejšie sa odporúča staviť práve na hlad. Najedený človek má zvýšenú hladinu cukru a v takom prípade jeho pozornosť dramaticky klesá.

Distrakcia

Facebook, messenger, film, telefonáty, myšlienky na vašu tajnú lásku, ... toto všetko na chvíľu odložte, vypnite všetky elektronické prístroje, ktoré nepotrebujete k práci a ponorte sa do štúdia. Dokážete sa tak naučiť oveľa viac.

 

Podklady k záverečnej práci

Nechajte si vytvoriť podklady k vašej záverečnej práci u nás. Profesionálni autori a skvelá cena.

Už od 9€
Objednať

“Erasmus+ “ šanca pre “Vysokoškoláka” na vzdelanie v zahraničí

Erasmus+ je program Európskej únie, ktorý dáva študentom šancu vycestovať za vzdelaním do zahraničia, naučiť sa okrem iného svetový…

Výhody externého štúdia na vysokej škole

Rozhodujete sa, či ísť na vysokú školu, alebo budete radšej študovať externe? Obe formy majú svoje výhody a nevýhody. Dnes sa pozrieme na…

Abstrakt diplomovej práce rýchlo a jednoducho

Abstrakt je v diplomovej práci neodmysliteľnou súčasťou, bez ktorej by vás na mnohých školách zrejme ani nepustili k obhajobe. Veľa študentov sa ob…