Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Top 5 brigád pre študentov vysokej školy

Máte popri vysokej škole stále dostatok času na na iné aktivity? Miesto pozerania seriálov by možno bolo dobré zamerať sa na nejaký príjem zárobku, ktorý vám pomôže platiť si študentský život. Prinášame vám zoznam 5 najobľúbenejších serióznych prác študentov a študentiek vysokých škôl

Ako si vybrať brigádu počas vysokej školy

 

Čašník/čašníčka

Medzi top zamestnania, ktoré vykonávajú študenti počas svojho štúdia, je práve povolanie čašníka alebo čašníčky. Výhodou je, že takéto zamestnanie môžete vykonávať aj priamo v podnikoch rovno pod intrákom a v neposlednom rade máte možnosť sekundárneho zárobku v podobe tringeltov.

Vodič

Máte vodičský preukaz? Rôzne taxislužby, kuriérske služby, donáškové reštaurácie ale aj iné firmy hľadajú vodičov s flexibilným pracovným časom, ktorí sú schopní operat´vine reagovať na vzniknutú situáciu a doniesť balíček včas na miesto. Opäť máte možnosť zarobiť si viac aj vďaka tringeltom.

Bankér

Slovenské banky do svojich výcvikových programov veľmi radi prijímajú študentov ekonomických a manažérskych smerov. Dokážete si slušne zarobiť, naučíte sa veľa vecí z praxe a po škole vás môže čakať teplé miestečko v niektorej z pobočiek vybranej banky.

Realitný maklér

Tento typ práce je určený pre dravých študentov s obchodným duchom. Opäť je najväčšou výhodou flexibilný pracovný čas. Ako študentov vám väčšinou realitka pridelí menej obchodných prípadov a klientov, ktoré však dokáźete hravo časovo zvládnuť aj popri škole.

Programátor/grafik

V tomto prípade ide o najlepšie platenú činnosť, ktorú môže študent vykonávať. Ak študujete informatiku alebo dizajn, určite si nájdete popri škole množstvo zákaziek, na ktorých dokážete pracovať a slušne si privyrobiť.

Pedagogické minimum - všetko, čo potrebujete vedieť

Pedagogické minimum je súbor vedomostí a zručností, ktoré sú potrebné na vykonávanie povolania učiteľa alebo iného pedagogického…

Priama, nepriama a polopriama reč: Viete rozdiely?

Priama reč Priama reč presne cituje slová hovoriaceho a je označená úvodzovkami. Tento štýl písania je užitočný na zachytenie autentického…

Ako by mal vyzerať životopis na vysokú školu

Pri uchádzaní sa o štúdium na vysokej škole je jedným z možných potrebných dokumentov váš životopis (CV). Či už sa hlá…