Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Top 5 brigád pre študentov vysokej školy

Máte popri vysokej škole stále dostatok času na na iné aktivity? Miesto pozerania seriálov by možno bolo dobré zamerať sa na nejaký príjem zárobku, ktorý vám pomôže platiť si študentský život. Prinášame vám zoznam 5 najobľúbenejších serióznych prác študentov a študentiek vysokých škôl

Ako si vybrať brigádu počas vysokej školy

 

Čašník/čašníčka

Medzi top zamestnania, ktoré vykonávajú študenti počas svojho štúdia, je práve povolanie čašníka alebo čašníčky. Výhodou je, že takéto zamestnanie môžete vykonávať aj priamo v podnikoch rovno pod intrákom a v neposlednom rade máte možnosť sekundárneho zárobku v podobe tringeltov.

Vodič

Máte vodičský preukaz? Rôzne taxislužby, kuriérske služby, donáškové reštaurácie ale aj iné firmy hľadajú vodičov s flexibilným pracovným časom, ktorí sú schopní operat´vine reagovať na vzniknutú situáciu a doniesť balíček včas na miesto. Opäť máte možnosť zarobiť si viac aj vďaka tringeltom.

Bankér

Slovenské banky do svojich výcvikových programov veľmi radi prijímajú študentov ekonomických a manažérskych smerov. Dokážete si slušne zarobiť, naučíte sa veľa vecí z praxe a po škole vás môže čakať teplé miestečko v niektorej z pobočiek vybranej banky.

Realitný maklér

Tento typ práce je určený pre dravých študentov s obchodným duchom. Opäť je najväčšou výhodou flexibilný pracovný čas. Ako študentov vám väčšinou realitka pridelí menej obchodných prípadov a klientov, ktoré však dokáźete hravo časovo zvládnuť aj popri škole.

Programátor/grafik

V tomto prípade ide o najlepšie platenú činnosť, ktorú môže študent vykonávať. Ak študujete informatiku alebo dizajn, určite si nájdete popri škole množstvo zákaziek, na ktorých dokážete pracovať a slušne si privyrobiť.

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…