Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v prezeraní stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka

Ste z Trenčína alebo okolia? Prípadne zvažujete štúdium na vysokej škole v tomto krajskom meste? V tom prípade si povedzme o Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka niečo viac.

Trochu z histórie univerzity

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka bola založená v roku 1997. Vznikla rozhodnutím Národnej rady SR zákonom o zriadení Trenčianskej univerzity ako štátna vysoká škola. Patrí teda medzi najmladšie vysokoškolské inštitúcie na Slovensku. Vznik univerzity v Trenčíne a okolí bol však predovšetkým prirodzenou reakciou na vysokú koncentráciu strojárskeho, elektrotechnického a spotrebného priemyslu i mnohých významných výskumno-vývojových a projektových organizácií v okolí. V neposlednom rade vznik tejto univerzity ovplyvnil aj značný potenciál mladých ľudí, budúcich vysokoškolákov z Trenčína a okolitých miest a obcí.

Fakulty Trenčianskej univerzity

Už pri vzniku univerzity boli zriadené jej základné súčasti, a to Fakulta špeciálnej techniky, Fakulta mechatroniky, Fakulta priemyselných technológií sídliaca v Púchove a  Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov. V roku 2004 bol zriadený aj Ústav zdravotníctva a ošetrovateľstva pre zabezpečenie vzdelávania a výskumu v zdravotníctve, ktorý sa o dva roky neskôr, v roku 2006 pretransformoval na Fakultu zdravotníctva.

Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka patrí od roku 2002 (na základe Zákona o vysokých školách) k verejným vysokým školám.

Univerzitné vzdelanie v Trenčíne

Univerzita Alexandra Dubčeka sa prezentuje ako moderná, progresívna inštitúcia, ktorá poskytuje 3-stupňové vysokoškolské vzdelanie zamerané prednostne na prax. Toho dôkazom sú aj šikovní študenti i absolventi jednotlivých fakúlt, ktorí každoročne prezentujú svoju šikovnosť a skvelé, inovatívne nápady na veľtrhoch a súťažiach u nás, ale i v zahraničí. A uplatnenie nachádzajú rovnako tak nielen na domácej pôde.

Rozhodnete sa aj Vy pre štúdium na tejto mladej a perspektívnej univerzite? V tom prípade Vás Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne veľmi rada privíta… A my taktiež, obráťte sa na nás s čímkoľvek. Poradíme, pomôžeme, nech štúdium zvládnete bez ťažkostí.

Všetko, čo je potrebné vedieť o bakalárskej práci

Čo to je bakalárska práca a aký má rozsah Bakalárska práca predstavuje písomnú prácu, ktorú študent vypracúva na z…

Čo sú to záverečné práce? Aké poznáme?

  Štúdium na vysokej škole je plné výziev. Tou najväčšou je príprava záverečnej práce, ktorú je potrebné obh…

Marginálie v akademických prácach

  Marginálie, odvodené od latinského slova 'margo', čo znamená okraj, sú v akademickom svete uznávaným nástrojom na pridá…